Španělské úřady zabavily několik tisíc zbraní za 10 milionů Euro

Španělské úřady zabavily několik tisíc zbraní za 10 milionů Euro
Autor: Flickr.com|Popisek: zbraně
16 / 01 / 2017, 14:15

Velký ,,úlovek" se podařil španělským policejním orgánům.

Ty minulý týden zajistily obrovské množství zbraní určené výhradně pro černý trh. Policie odhaduje, že se jedná o 10 000 - 12 000 zbraní, nejen střelných. Mezi mnoha druhy zabavených zbraní byla i jedna, jež je schopná zničit letadlo.

Policie zatkla čtyři muže a ženu, jež tvořili promyšlenou nelegální síť, která fungovala po celém Španělsku.

Síť se kryla tím, že se jedná pouze o historické zbraně v rámci obchodu, který kupoval pouze ,,dekorativní" střelné zbraně. Zakoupené zbraně pak ale byly skupinou znovu zprovozněny a prodávány na černém trhu po celé Evropě. 

 

související: 

Vnitro chce kvůli bezpečnosti povýšit právo použít legální zbraně

Komu slouží omezení legálních zbraní?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace