Španělsko má novou transgender Miss Universe. Symbol krásy v roce 2030? Bezpohlavní ,,ženomuž"

Španělsko má novou transgender Miss Universe. Symbol krásy v roce 2030? Bezpohlavní ,,ženomuž&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Angela Ponceová
05 / 07 / 2018, 11:00

Kritéria krásy se v době politické a jiné korektnosti, která zřejmě dorazila i do Miss, zásadně mění.

Španělsko má novou Miss Universe, a ne ledajakou. Angela Ponceová je totiž první transgender modelkou, která stanula na piedestalu pro vítězky. 

Nic proti tomu, inu, kritéria pro krásu jako takovou se mění, na druhé straně, když se podíváme na vítězky soutěží krás před 20, 30 lety, mohli jsme vítězku s klidem označit jako ženu. Nyní, v době přemrštěné a ,,povinné" politické a jiné zhůvěřilé korektnosti, která zřejmě dorazila právě do soutěží krás, si tím, že vyhrála žena, už být jistí nemůžeme.

Horší je to s krátkodobým výhledem, protože reálně hrozí, že v roce 2030 soutěž krásy ovládne bezpohlavní ,,ženomuž", který se nebude podobat ani ženě, ani muži. Ale vadit to zřejmě nikomu nebude, protože krása, to je pojem přece relativní a v podstatě nemá limity. V roce 2050 pak ženomužové či bezpohlavní jedinci třeba ovládnou domácí Miss či rovnou Miss World. Ale bude to potom opravdu ještě soutěž ženské krásy, nebo něčeho, pro co ještě český jazyk nemá název? 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace