Španělský Eurofighter Typhoon se zřítil nedaleko Albacete po oslavách státního svátku. Pilot zemřel

Španělský Eurofighter Typhoon se zřítil nedaleko Albacete po oslavách státního svátku. Pilot zemřel
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: Eurofighter Typhoon
12 / 10 / 2017, 19:30

Nedaleko města Albacete dnes havaroval španělský Eurofighter Typhoon po oslavách státního svátku.

Podle serveru theaviatonist.com se letoun vracel z oslav státního svátku, na kterých účinkoval, na základnu Los Lanos. Z neznámých příčin se stroj zřítil. Pilotovi se následně nepodařilo z letadla katapultovat a zemřel.

Španělské ministerstvo obrany uvedlo, že Eurofighter Typhoon byl jedním ze čtyř strojů, jež se účastnily přehlídky. Nehoda se vyšetřuje, zatím však není možné říct, co bylo příčinou pádu letounu a smrti pilota.

psali jsme: Americký vojenský vrtulník Sikorsky CH-53 Sea Stallion se zřítil v Japonsku

Za poslední měsíc se jedná již o třetí nehodu letounu Eurofighter Typhoon. Jeden narazil 13. září při bojové operaci v Jemenu do hory, když byl součástí mise proti Hútiům. Italský Eurofighter se zřítil do moře 24. září v momentě, kdy předváděl své číslo na letecké show. Pilot rovněž zemřel.

 

Zdroj: theaviatonist.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.