Španělský soud má rozhodnout o zatykači na Puigdemonta

Španělský soud má rozhodnout o zatykači na Puigdemonta
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Carles Puigdemont
03 / 11 / 2017, 08:00

Španělský soud má den po uvalení vazby na osm členů sesazené katalánské vlády rozhodnout o vydání evropského zatykače na bývalého premiéra Carlese Puigdemonta a čtyř exministrů, kteří pobývají v Belgii. Puigdemontův právník ve čtvrtek oznámil, že jeho klient bude v případě vydání zatykače spolupracovat s belgickými úřady.

Soudkyně Carmen Lamelaová měla podle části španělských médií zatykač vydat již ve čtvrtek, podle agentury EFE to však kvůli zaneprázdněnosti odložila na dnešek. Pokud vyhoví žádosti prokuratury a zatykač vydá, očekávají se v Barceloně další velké demonstrace stoupenců separatistického vedení sesazeného před týdnem Madridem.

Katalánské strany prosazující nezávislost na Španělsku označují uvěznění předních politiků za snahu ovlivnit předčasné volby do místního parlamentu, které španělská vláda vypsala na 21. prosince. Separatisté chtějí zorganizovat další masové protesty včetně generální stávky. Místní odboráři chtějí dnes oznámit přesný termín, na kdy ji příští týden svolají.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace