Spartakiádní vrah Straka sice nezabil ani jednu spartakiádní cvičenku, dvě ženy však uškrtil podprsenkou a jednu udusil listím

Spartakiádní vrah Straka sice nezabil ani jednu spartakiádní cvičenku, dvě ženy však uškrtil podprsenkou a jednu udusil listím
Popisek: Jiří Straka
11 / 04 / 2018, 19:00

Jiří Straka ( 14. dubna 1969 Praha) napadl v roce 1985 jedenáct žen. Nakonec byl usvědčen ze tří vražd, dvou pokusů o vraždu, pěti znásilnění, tří loupeží a pěti krádeží. Po propuštění z výkonu trestu žije pod jinou identitou.

Je známý pod přezdívkou „spartakiádní vrah“, přestože během spartakiády nenapadl ani jedinou cvičenku. Tuto přezdívku vysloužil proto, že se varování objevilo před spartakiádou v televizi, protože Praha byla plná mladých cvičenek z celé republiky.

Policie předpokládala, že nakrucování a poskakování mladých cvičenek v kalhotkách a tričkách v televizi vybudí vraha k vyšší aktivitě. To se však nestalo a žádná z jeho vražd neměla se spartakiádou souvislost.

psali jsme: Lesník Josef Svoboda (†43) zabil pod tlakem své nevěrné manželky Drahomíry své čtyři syny. Drahomíra unikla smrti jen o vlásek. Lesník pak skočil ze skály

První vraždu spáchal Straka poté, co měl za sebou několik zpackaných pokusů o znásilnění, přičemž při jednom dostal co proto o dívky, která chodila na judo. V tu dobu bylo Strakovi 16 let a učil se na horníka.

Jiří Straka

Vrah Jiří Straka

8. dubna přepadl v devět večer vdanou matku dvou dětí Alici (23). V zalesněné rokli ji strhl na zem, odtáhl mezi stromy a znásilnil. Alici pak nacpal do úst hlínu a kamínky. Do nosu jí strčil několik srolovaných listů a ústa ucpal spodními kalhotkami. Příčinou smrti bylo udušení.

4. května za panelákem v Zelenečské ulici ve Vysočanech napadl lékařku Věru (30). Když se bránil, začal ji bít do hlavy podpatkem její lodiček. Když se po znásilnění začala probírat, uškrtil ji podprsenkou.

16. května spáchal poslední vraždu. V Dejvicích zatáhl do přízemí prodejny ovoce a zeleniny 30letou ženu, která se před smrtí svěřila kamarádkám se strachem ze spartakiádního vraha. Kolem krku jí uvázal provaz, který si za účelem vraždy donesl. Pak ji ještě „doškrtil“ podprsenkou.

psali jsme: Šílená Amy ráda pečovala o staré a nemocné, ve svém ústavu. Policie nalezla 58 těl se stopami po otravě jedem

Soud Straku vzhledem k jeho věku nemohl odsoudit na více než 10 let vězení. V base mu údajně bachaři 3. oddělení ve Valdicích, kde byl uvězněn, rozkopali genitálie. Trest mu byl v roce 1994 zkrácen prezidentskou amnestií.

Straka byl propuštěn na konci roku 2004, žije pod změněnou identitou někde na severu Moravy.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku