Špatný den pro tálibánské bojovníky

Špatný den pro tálibánské bojovníky
23 / 11 / 2017, 08:00

Vskutku špatný den měla tříčlenná skupina kulometčíků z afghánského Tálibánu.

Poté, co se teroristé rozhodli ostřelovat spojenecké pozice, byli doslova vymazáni z povrchu země palbou amerického bitevníku A-10 "Warthog" Thunderbolt II.

psali jsme: Do Německa prý vstoupily tisícovky bývalých bojovníků Talibanu

K útoku došlo asi pět kilometrů severovýchodně od metropole Afghánistánu. Teroristická banda tak dlouho ostřelovala ze svých skrytých pozic postavení ISAF, až se letečtí návodčí rozhodli povolat na pomoc leteckou podporu.

psali jsme: Tálibán zabil při útoku 12 policistů

Přes letecké návodčí, tzv. "Fac" (FAC - Forward Air Control)  byl do akce povolán a jimi naváděn americký bitevní letoun A-10 "Warthog" Thunderbolt II, vyzbrojený leteckým kanónem ráže 30 mm. Jeho palba pozice povstalců doslova přeorala a z obávaných tálibánských teroristů zbyl doslova jen mastný krvavý flek.

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace