Speciální buňky ISIS vedené Čečenci se chystají útočit na Evropu a Rusko

Speciální buňky ISIS vedené Čečenci se chystají útočit na Evropu a Rusko
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační fotografie
29 / 01 / 2016, 10:15

Buňky Islámského státu vedené Čečencem Ahmedem Chetayevem plánují teroristické útoky v Rusku a Evropě.

Oznámil to Ruský národní protiteroristický výbor. Podle něj se výcviku teroristů účastní i bývalí důstojníci irácké armády.

"Ruské speciální síly mají indície, které potvrzují přípravu teroristických útoků na Evropu a Rusko," řekl dnes mluvčí ruského protiteroristického výboru Anddrej Przhedomsky. "Jednoduše řečeno, pluk zformovaný hlavně z rekrutů ze severního Kavkazu  vede Ahmed Chetayev známý pod přezdívkou Jednoruký."

Podle zprávy rozvědky pluk nebo skupina teroristů je složena hlavně z obyvatel jižních republik Ruska, kteří  již bojovali po boku teroristů v Sýrii.

Zdroj: Russia Today

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.