Speciální kamera pro snímání SPZ umožňuje ostrý záběr a snadnou integraci softwaru třetích stran

Speciální kamera pro snímání SPZ umožňuje ostrý záběr a snadnou integraci softwaru třetích stran
29 / 06 / 2019, 09:00

Axis Communications uvádí novou fixní síťovou kameru AXIS Q1700-LE vytvořenou speciálně pro snímání jasných a ostrých záběrů potřebných k rozpoznávání SPZ (registrační značky) vozidel pohybujících se rychlostí až 130 km/h.

Nová kamera AXIS Q1700-LE zajistí snímání s hustotu pixelů potřebnou pro identifikaci SPZ rychle se pohybujících vozidel v jednom jízdním pruhu až do vzdálenosti 100 m během dne nebo do 50 m v noci. Pro noční záběry z větší vzdálenosti je navíc k dispozici jako volitelné příslušenství IR-LED přísvit AXIS T90D20, který rozšíří dosah kamery až do 100 m.

Kamera je kompatibilní s aplikací AXIS Camera Station a pro rozpoznávání a analýzu záznamu nebo živého obrazu lze použít aplikace třetích stran od většiny dodavatelů na trhu, ať už jde o software instalovaný na serverech nebo přímo v kameře.

AXIS Q1700-LE je navržená pro nasazení do náročného venkovního prostředí, a proto má robustní konstrukci s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Kamera má prodloužený ochranný kryt a poskytuje ochranné krytí třídy IP66, NEMA 4X a IK10, takže odolá hurikánům a větru o rychlosti až do 60 m/s. Decentní kombinace šedé barvy s černým krytem se skvěle hodí do dopravního prostředí.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Vynikající a ostré snímky poznávacích značek vozidel ve dne i v noci
  • Zachytí SPZ vozidel pohybujících se rychlostí až 130 km/h
  • Snímání až do 100 m
  • Rozsáhlá podpora softwaru třetích stran
  • Robustní design pro drsné podmínky počasí

Pro optimalizaci výkonu a co nejjednodušší instalaci a nastavení obsahuje kamera vestavěného asistenta snímání SPZ vozidel, který automaticky upravuje parametry obrazu na základě výšky a vzdálenosti instalace od vozidel a jejich očekávané rychlosti. Je tak mnohem jednodušší nainstalovat na jednom místě více kamer, aby se pokryly další jízdní pruhy.

Nová kamera AXIS Q1700-LE bude k dispozici prostřednictvím sítě distribučních partnerů Axis od srpna 2019.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.

Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

 

Tagy článku