Spojené arabské emiráty odsoudily amerického byznysmena k dlouholetému trestu

Spojené arabské emiráty odsoudily amerického byznysmena k dlouholetému trestu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: soud
31 / 05 / 2016, 14:45

Soud poslal Američana na 15 let do vězení.

Dubajský soud odsoudil amerického obchodníka na 15 let do místního vězení. Podle obžaloby se měl dopustit několika závažných trestných činů, z nichž nejpodstatnější byly krádeže, zpronevěra a finanční podvody.

Podle dubajských médií byl Zack Shahin odsouzen k vysokému trestu odnětí svobody v neděli za podvod, kterého se měl dopustit již v roce 2007. Spolu s ním soud vynesl rozsudek nad dalšími třemi Američany, kteří dostali podobné tresty jako Shahin. Ti byli odsouzeni v nepřítomnosti.

Všichni Američané, jež byli shledáni soudem vinnými, navíc musejí zaplatit vzniklou škodu ve výši 56 milionů dirhamů, což je zhruba 15,3 milionů amerických dolarů. Americká ambasáda v zemi zatím rozsudky nekomentovala, nepodařilo se ani kontaktovat Shahinovy advokáty.

Shahin v minulosti zastával funkci ředitele realitní společnosti Deyaar Development, jejíž činnost však byla v roce 2008 pozastavena kvůli podezřením z rozsáhlé zpronevěry. Shahin měl utéct před spravedlností do Jemenu, kde byl propuštěn na kauci, ale byl posléze znovu zadržen a vrácen zpět do Dubaje.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.