Společnost 2N uvádí první dveřní interkom na světě s LTE připojením: 2N® LTE Verso

Společnost 2N uvádí první dveřní interkom na světě s LTE připojením: 2N® LTE Verso
Popisek: interkom 2N® LTE Verso
30 / 03 / 2018, 07:00

Nahradit běžný dveřní zvonek moderním video komunikátorem může být náročné, zvláště jedná-li se o rekonstrukci starší budovy, kde je obtížné rozvést datové kabely. Nový modulární interkom 2N® LTE Verso však jako první na světě využívá LTE technologii a nevyžaduje tak kromě napájení žádnou další kabeláž. Interkom se konfiguruje vzdáleně přes cloudovou službu My2N.

Společnost 2N, největší světový výrobce IP interkomů, dnes uvádí na trh nový model 2N® LTE Verso, první dveřní komunikátor s technologií LTE. Interkom nabízí kompletní set funkcí, na nějž jsou uživatelé u IP interkomů zvyklí, ale s minimálními instalačními náklady. Použitá LTE technologie totiž plnohodnotně nahrazuje datové či analogové kabely a zvládne i video hovory v HD kvalitě, které můžete odkudkoliv odbavit na svém mobilním telefonu či tabletu díky 2N® Mobile Video aplikaci.

Interkom vychází z dispozic známého modelu 2N® IP Verso a zachovává i jeho modularitu. Disponuje HD kamerou s nočním viděním, jedním tlačítkem pro volání a slotem pro SIM kartu. Základní jednotka je vždy dodávána s interní anténou, která zabírá pozici jednoho modulu, a proto instalace vyžaduje alespoň 2 pozice v rámu. Pro zlepšení síly signálu, nebo má-li být tato pozice využita pro připojení jednoho ze 14 rozšiřujících modulů, je možné k interkomu připojit externí anténu. Příkladem rozšiřujících modulů je  čtečka RFID karet, čtečka otisků prstů, dotykový displej či mechanická klávesnice. Zvláště praktický je pak Bluetooth modul, jenž umožní otevřít dveře pouze mobilním telefonem s nainstalovanou aplikací 2N® Mobile Key. Jedná se o moderní, plně zabezpečný a uživatelsky velice pohodlný způsob kontroly přístupu. Díky modularitě interkomu je možné jednotlivé moduly kombinovat a přizpůsobit tak tento vrátník uživateli na míru. Interkom je k dispozici ve dvou barevných variantách (černá a stříbrná) a vhodně tak doplňuje portfolio interkomů od 2N.

Vzdálená konfigurace a správa

Interkom 2N® LTE Verso se všemi jeho funkcemi lze konfigurovat odkudkoli na světě přes internet. Stačí jen do interkomu vložit SIM kartu pro připojení k LTE síti a nastavit ho vzdáleně přes portál My2N.com a službu 2N® Remote Configuration. Přidání interkomu do této služby a následné nastavení je zcela zdarma. Jakmile je vrátník úspěšně nakonfigurován, je možné plně využít veškeré nabízené funkce.

Chytrý strážce domácnosti

Komunikátor 2N® LTE Verso umožňuje e-mailem odeslat snímky příchozí osoby zachycené integrovanou HD kamerou ať už v době volání, nebo v noci, když interkom detekuje pohyb v okolí dveří. Mezi základní funkce patří volání na vnitřní odpovídací jednotky, na mobilní telefon nebo tablet s použitím mobilních dat. K přijetí hovoru je určena služba 2N® Mobile Video, která je dostupná v podobě aplikace pro mobilní telefony. Návštěva tedy nepozná, zda s nimi přes interkom komunikujete z prostředí domova či místa vzdáleného i tisíce kilometrů.

Analogovým zvonkům zvoní hrana

Interkom 2N® LTE Verso je díky své modularitě určen pro vily, kancelářské budovy, bytové a rodinné domy, a to zvláště pokud jdeo starší či rekonstruované stavby, kde se obtížně instalují datové kabely. „Přechod z analogových zvonků a zastaralých dveřních „mluvítek“ na moderní IP komunikátory je jednoznačně trendem posledních let a u nových objektů se s datovou sítí a inteligentními video vrátníky počítá již při stavbě. U starších budov byly poslední zábranou pro tuto technologii právě obtíže s instalací a pokládkou kabeláže. Věříme, že nově uvedený první LTE interkom na světě bude v tomto ohledu znamenat průlom a LTE se u našich dveří brzy stane obecně přijímaným standardem,“ říká Vít Kovařík, marketingový ředitel společnosti 2N Telekomunikace.

Technické specifikace:

Napájení: 12V ± 15%/ 2A DC

Síťové připojení: LTE FDD Cat.1, 3GPP release 9 compliant

                             4G pásmo (MHz): B1(2100), B3(1800), B7(2600), B8(900), B20(800)

                             Výstupní výkon - Class 3 (0.2 W, 23 dBm) @ LTE

Rychlost připojení: Uplink up to 5Mbit/s

Downlink up to 10Mbit/s

Výstup spínače: NC/NO kontakty, max. 30V/1A AC/DC

Aktivní výstup spínače: 12V DC, max. 400mA

Audio: integrovaný mikrofon, 2W reproduktor

Kamera: JPEG rozlišení (1280 x 960 px), videohovor (640 x 480 px)

Provozní teplota: -40°C až +60°C

Úroveň krytí: IP54, IK08

 

O společnosti 2N Telekomunikace a.s.

2N je přední evropská firma zabývající se vývojem a výrobou produktů z oblasti fyzické bezpečnosti. Podle zprávy IHS z roku 2016 je největším světovým výrobcem IP interkomů, významným inovátorem je též v oblasti IP přístupových systémů, IP audia a IP výtahových komunikátorů. Společnost byla založena v roce 1991 v České republice a má sídlo v Praze. Nyní má 2N více než 230 zaměstnanců a pobočky v USA, Velké Británii, Německu a Itálii, disponuje též širokou distribuční sítí po celém světě. V roce 2016 se společnost 2N stala součástí globální skupiny Axis group.

 

 

Tagy článku