Společnost Accenture pomáhá operátorům implementovat strategie pro 5G díky spuštění nové cloudové platformy

Společnost Accenture pomáhá operátorům implementovat strategie pro 5G díky spuštění nové cloudové platformy
18 / 12 / 2019, 14:00

Nová platforma pomáhá operátorům mobilních, kabelových a pevných sítí se spouštěcími a investičními strategiemi pro komunikační technologie další generace.

Společnost Accenture spustila svoji Platformu pro síťové rozhodování (Network Decision Platform), cloudové řešení, které poskytuje operátorům komunikačních sítí integrovaný, celostní pohled na optické a tradiční mobilní komunikační služby a komunikační služby páté generace (5G). Platforma, která využívá big data, analytiku a umělou inteligenci (AI), byla navržena tak, aby pomohla operátorům mobilních, kabelových a pevných sítí stanovit si priority a kalibrovat investování, plánování a zavádění sítí, získávání nových zákazníků, migraci a inteligentní servisní podporu.

Data z Platformy pro síťové rozhodování poskytují operátorům celou škálu informací, jako například jak optimálně spustit svá síťová aktiva tak, aby mohli nabídnout efektní 5G službu. Operátoři pevných a kabelových sítí mohou také využít platformu k identifikaci toho, kam rozšiřovat své optické sítě, aby byly zdrojem růstu, a jak nejlépe soutěžit se vznikajícími 5G službami.

„Nová vlna síťových investic je tady, závod o 5G se zintenzivňuje a síťoví poskytovatelé hledají cestu, jak rozvinout svůj potenciál,“ uvedl Tejas Rao, výkonný ředitel a globální 5G lídr síťových služeb společnosti Accenture. „Prostřednictvím využití datových analýz a vizualizačních nástrojů pomáhá naše Síťová rozhodovací platforma operátorům identifikovat, kde efektivně využít kapitál, jak zrychlit spouštění nových sítí a služeb a jak kalibrovat vyhodnocení obchodních případů. Při kombinaci s operačními daty může operátorům poskytnout celkový pohled na návratnost jejich investic, rozšiřování sítí a provoz.“

Škálovatelná platforma využívá přístupu k velkému objemu dat třetích stran, veřejných údajů, AI a strojového učení k podpoře účinného a přesného rozhodování a k automatizaci částí spouštěcího procesu. Síťová rozhodovací platforma, která je nabízená v podobě řízené služby nebo jiného flexibilního řešení podle individuálních potřeb operátorů, pomáhá klientům udržet vymezené náklady na vlastnictví a dosáhnout kýžených výsledků. Například doporučí, kde zavádět a jak monetizovat sítě, a to ve velmi krátkém časovém horizontu – od šesti do osmi týdnů.

Divize Accenture Network Services poskytuje konzultační a technologické služby, které pomáhají telekomunikačním operátorům zrychlit zavádění sítí další generace, spouštět digitální služby a optimalizovat síťové operace. Více na www.accenture.com/network.

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb.  Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 492 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích. Navštivte naše stránky www.accenture.com.

Tagy článku