Společnost Accenture pomáhá operátorům implementovat strategie pro 5G díky spuštění nové cloudové platformy

Společnost Accenture pomáhá operátorům implementovat strategie pro 5G díky spuštění nové cloudové platformy
18 / 12 / 2019, 14:00

Nová platforma pomáhá operátorům mobilních, kabelových a pevných sítí se spouštěcími a investičními strategiemi pro komunikační technologie další generace.

Společnost Accenture spustila svoji Platformu pro síťové rozhodování (Network Decision Platform), cloudové řešení, které poskytuje operátorům komunikačních sítí integrovaný, celostní pohled na optické a tradiční mobilní komunikační služby a komunikační služby páté generace (5G). Platforma, která využívá big data, analytiku a umělou inteligenci (AI), byla navržena tak, aby pomohla operátorům mobilních, kabelových a pevných sítí stanovit si priority a kalibrovat investování, plánování a zavádění sítí, získávání nových zákazníků, migraci a inteligentní servisní podporu.

Data z Platformy pro síťové rozhodování poskytují operátorům celou škálu informací, jako například jak optimálně spustit svá síťová aktiva tak, aby mohli nabídnout efektní 5G službu. Operátoři pevných a kabelových sítí mohou také využít platformu k identifikaci toho, kam rozšiřovat své optické sítě, aby byly zdrojem růstu, a jak nejlépe soutěžit se vznikajícími 5G službami.

„Nová vlna síťových investic je tady, závod o 5G se zintenzivňuje a síťoví poskytovatelé hledají cestu, jak rozvinout svůj potenciál,“ uvedl Tejas Rao, výkonný ředitel a globální 5G lídr síťových služeb společnosti Accenture. „Prostřednictvím využití datových analýz a vizualizačních nástrojů pomáhá naše Síťová rozhodovací platforma operátorům identifikovat, kde efektivně využít kapitál, jak zrychlit spouštění nových sítí a služeb a jak kalibrovat vyhodnocení obchodních případů. Při kombinaci s operačními daty může operátorům poskytnout celkový pohled na návratnost jejich investic, rozšiřování sítí a provoz.“

Škálovatelná platforma využívá přístupu k velkému objemu dat třetích stran, veřejných údajů, AI a strojového učení k podpoře účinného a přesného rozhodování a k automatizaci částí spouštěcího procesu. Síťová rozhodovací platforma, která je nabízená v podobě řízené služby nebo jiného flexibilního řešení podle individuálních potřeb operátorů, pomáhá klientům udržet vymezené náklady na vlastnictví a dosáhnout kýžených výsledků. Například doporučí, kde zavádět a jak monetizovat sítě, a to ve velmi krátkém časovém horizontu – od šesti do osmi týdnů.

Divize Accenture Network Services poskytuje konzultační a technologické služby, které pomáhají telekomunikačním operátorům zrychlit zavádění sítí další generace, spouštět digitální služby a optimalizovat síťové operace. Více na www.accenture.com/network.

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb.  Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 492 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích. Navštivte naše stránky www.accenture.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.