Společnost BAE Systems na IDETu představí spolupráci s českým průmyslem v oblasti vozidlových a dělostřeleckých systémů

Společnost BAE Systems na IDETu představí spolupráci s českým průmyslem v oblasti vozidlových a dělostřeleckých systémů
Popisek: tank
24 / 05 / 2017, 16:00

Společnost BAE Systems představí na mezinárodním veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky IDET, který se koná příští týden v Brně, dvě bojová vozidla pěchoty CV90 (BVP). Návštěvníci budou moci shlédnout dvě varianty pásového vozidla. Záměrem je ukázat verzi s osádkovou i bezosádkovou věží. Přítomnost vozidel na veletrhu je součástí kampaně společnosti BAE Systems cílené na podporu programu výměny stávajících BVP, která slouží Armádě ČR.

BAE Systems na veletrhu představí koncept spolupráce s více než 20 českými průmyslovými podniky, které se budou podílet na programu obměny bojových vozidel pěchoty. Na svém stánku BAE Systems vystaví mimo jiné vozidlo CV90 v konfiguraci Command, Control, Communications, Computers, Information/Intelligence, Surveillance, Targeting, Acquisition a Reconnaissance (velení, řízení, komunikace, počítače, informace/zpravodajství, sledování, zaměřování, akvizice a průzkum). Tato verze vozidla, která se označuje C4ISTAR, ukazuje, že CV90 posádce nabízí přístup k jasným a přesným informacím, které jsou nutné pro rozhodnutí vedoucí k vítězství v boji.

„Naše účast na veletrhu IDET dokazuje, že náš slib navazovat dlouhodobé a pro všechny strany výhodné vztahy s českým průmyslem bereme vážně,“ uvedl Peter Nygren, ředitel pro oblast rozvoje obchodní činnosti BAE Systems Hägglunds. „Spolu s českým průmyslem připravujeme spolupráci, která dalece přesahuje pouhou montáž jednotlivých dílů lokálními podniky. Nabízíme vozidlo šité na míru českému průmyslu, které naplní všechny současné i budoucí požadavky české armády,“ dodal.

V roce 2016 spojila společnost BAE Systems své síly v rámci podpory programu obměny BVP pro Českou republiku s podnikem VOP CZ. Od té doby BAE Systems systematicky buduje svoji nabídku v úzké součinnosti a spolupráci s místními firmami, včetně kontraktu se společností Ray Service na vývoj a výrobu kabelových systémů pro minometné systémy Mjölner pro švédskou armádu.

BAE Systems na veletrhu IDET také představí modely samohybné houfnice M109A7 a dělostřelecký systém Archer, který je zabudován do 8x8 podvozku českého výrobce Tatra.

BAE Systems naleznete na veletrhu IDET na brněnském výstavišti v České republice na stánku 084 od středy 31. května do pátku 2. června.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.