Společnost Case IH představila ,,inteligentní" traktory Steiger CVXDrive i pro nezkušené řidiče

Společnost Case IH představila ,,inteligentní&quote; traktory Steiger CVXDrive i pro nezkušené řidiče
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Steiger CVXDrive
10 / 09 / 2017, 12:00

Výrobce traktorů Case IH představila nový traktor Steiger CVXDrive, který přináší řadu novinek a usnadní a zefektivní řidičům jejich práci.

Traktor Steiger CVXDrive podle Case IH přináší řadu novinek, které by měly především usnadnit ovládání i méně zkušeným řidičům. Zejména se jedná o zefektivněný systém řazení. Steiger CVXDrive je schopen poskytnout řidiči až 42 různých konfigurací ovládání traktoru. Další novinkou je pak ,,intuitivní" plynový pedál, který umožňuje ovládat stroj podobně jako u pick-upu.

 psali jsme: Toyota investuje v USA miliardu dolarů do umělé inteligence

Cílem Case IH je potom zjednodušit a zpřehlednit řízení stroje. Představitelé Case IH uvedli, že v traktorech typu 4WS (s návěsem) je zabudováno tzv. nepřerušované variabilní řazení, které je u těchto strojů novinkou. To umožní efektivnější práci farmáře a zvýšenou produktivitu, protože ,,inteligentní" řazení zabraňuje prokluzování pluhu.

psali jsme: Slavný ruský výrobce Kalašnikov představil elektro motocykl

Další nepřehlédnutelnou výhodou traktoru je pak relativně velká úspora paliva. Tu si pochvaluje přes 100 farmářů si Steiger CVXDrive již vyzkoušelo a kteří tento ,,prvek" i jiné vlastnosti traktoru ocenili.

Nový traktor disponuje i jasnějšími LED světly, má posílený střed kol a je celkově ,,bytelněší". Case IH přidala navíc do traktoru i technologii AFS AccuTurn, což je systém automatického otáčení. Technologie Accuturn zajistí, aby se traktor plynule a bez problémů navedl do další návazné jízdy.

Tyto novinky a zejména nový systém ,,inteligentního"  řazení se promítnoou do výsledné ceny. Protože Case IH počítá zhruba se 17 variacemi Steiger CVXDrive, cena traktoru se má pohybovat okolo 42 000 dolarů.

 

Zdroj: agriculture.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.