China Aircraft Leasing Group Holdings podepsal kontrakt s Airbusem na nákup dalších 50 dopravních letounů A320neo

China Aircraft Leasing Group Holdings podepsal kontrakt s Airbusem na nákup dalších 50 dopravních letounů A320neo
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: A320neo
16 / 01 / 2018, 14:00

Společnost China Aircraft Leasing Group Holdings (CALC) podepsala s Airbusem kontrakt na dodávku dalších 50 dopravních letadel A320neo.

Hodnota kontraktu mezi čínskou společností CALC a Airbusem činí 5,42 miliard dolarů, uvedl server aerospace-technology.com. Touto další zakázkou uzavřenou mezi oběma společnosti bude činit počet letadel A320neo, které bude CALC vlastnit, celkem 202.

psali jsme: Britské F-35 budou používat technologii Airbus na ochranu dat

Dodávka dvoumotorových dopravních letadel se má uskutečnit v několika fázích a bude probíhat až do roku 2023.

Podle CALC významně rozšíří tato dopravní letadla A320neo stávající letecké portfolio a pomůže podle slov ředitele této čínské společnosti Mikea Poona spustit další finanční platformu, která pomůže CALC podpořit její globální expanzi. V lednu plánuje CALC navíc nákup ještě 15 těchto strojů.

psali jsme: Video: Největší letadla světa. Antonov vs Airbus vs Boeing

A320neo z dílny Airbusu je dvoumotorové proudové úzkotrupé dopravní letadlo určené především na krátké a střední trati. Letadla vznikla modernizací předchozí řady Airbus A320. Tato řada letadel zahrnuje modely A319neo, A320neo a A321neo.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: aerospace-technology.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.