Společnost Dell Technologies představila nová a vylepšená řešení pro ukládání, správu a ochranu dat

Společnost Dell Technologies představila nová a vylepšená řešení pro ukládání, správu a ochranu dat
26 / 05 / 2019, 08:00


Společnost Dell Technologies představila nová a vylepšená řešení pro ukládání, správu a ochranu dat, která mají přímý dopad na jejich využívání v organizacích. Představená řešení jsou základem skutečné digitální transformace a inovací, které jsou nezbytné pro zvýšení konkurenceschopnosti společností. Proto mimo jiné Dell Technologies představila novou generaci svého datového úložiště střední třídy Dell EMC Unity XT, který je až dvakrát rychlejší než jeho předchůdce a o 67 % rychlejší než jeho nejbližší konkurent. Dostupná bude v červenci 2019.

Představena byla i nová verze systémů Isilon, konkrétně Isilon OneFS 8.2, která poskytuje až o 75 % vyšší škálovatelnost klastrů (až 252 uzlů) a umožňuje navyšovat kapacitu jednotlivých klastrů až na 58 PB se souhrnnou propustností až 945 GB/s. Společnost Dell Technologies doplnila také portfolio infrastrukturních řešení připravených na cloud o nové řešení Dell EMC Cloud Storage Services. Obě řešení budou dostupná již v květnu 2019.

V současné době musí firmy reagovat na enormní nárust dat, která spravují. Pro srovnání, v roce 2018 narostl v celosvětovém měřítku tento objem v porovnání s rokem 2016 o 569 %. Společnost Dell EMC proto představila nová řešení pro správu dat založená na platformě Dell EMC PowerProtect Software a multidimenzionálním zařízení Dell EMC PowerProtect X400 (obě budou dostupné v červenci 2019). To je mimochodem také prvním řešením pro správu dat od společnosti Dell EMC, které s využitím strojového učení inteligentně zajišťuje vyrovnávání zatížení tak, aby umisťování chráněných dat bylo co nejefektivnější a nákladově nejvýhodnější. Poslední představenou novinkou bylo oblíbené zařízení Dell EMC Integrated Data Protection Appliance (IDPA) DP4400 ve verzi s kapacitou 8–24 TB, které je ideálním řešením pro malé a středně velké firmy, které chtějí vylepšit ochranu dat s použitím integrovaného zařízení. Dostupné bude v květnu 2019.

Tagy článku