Společnost Hikvision nabízí bezpečnější a chytřejší cestování autobusem

Společnost Hikvision nabízí bezpečnější a chytřejší cestování autobusem
07 / 05 / 2018, 14:00

Od 90. let, kdy došlo k boomu přeshraniční přepravy, se objevilo velké množství autobusových a zájezdových společností, které cestující vozí po celém Evropě. Autobusové a zájezdové společnosti se dnes podílejí na veřejné dopravě kontinentu 55 procenty a tyto společnosti zaměstnávají kolem 8 milionů lidí po celé Evropě.

Zároveň vzrůstá strach z terorismu a dalších útoků, zejména v rámci měst. To znamená, že bezpečnostní opatření jsou nyní pro přepravní firmy mnohem důležitější a existuje množství řešení, díky nimž jsou cesty autobusem autokarem bezpečnější. Nicméně je zde ještě něco  navíc – díky rozvoji chytrých technologií na bázi AI je v této oblasti možné používat prostředky monitorování k získávání užitečných informací. Např. kamery pro počítání lidí mohou provozovatelům cest pomoci se zjišťováním počtu cestujících podle seznamu. Pro maximální efekt lze kamery využít  i pro stanovování tras, jakmile získají přehled o pohybu pasažérů z a do autobusu.

psali jsme: Bezpečnost v dopravě a logistice. Mezi největší rizika patří fantomoví dopravci

Zařízení instalovaná na prostředky veřejné dopravy musejí mít jisté charakteristiky. Musejí být schopna fungovat v měnícím se prostředí – jak pokud jde o pohyb vozidla, tak o potenciálně se měnící úroveň elektrického napětí. Široká škála mobilních kamer společnosti Hikvision, jak IP, tak analogových, s těmito změnami počítají a zahrnují např. technologii airbagů, odolné kamery a silikonové vycpávky ke zvýšení absorpce šoku. Všechny tyto kamery jsou vyrobeny tak, aby dokázaly zachytit co nejostřejší obraz bez ohledu na to, jestli jízda byla hladká či hrbolatá. Zařízení rovněž disponují izolovaným zdrojem napájení pro případy změn napětí a mají i funkci detekce nízkého napětí nebo ochranu proti elektrickým výbojům.

Dalším důležitým prvkem mobilního řešení je fakt, že autobus nebo autokar je stále v pohybu, což znamená, že data je třeba přenášet prostřednictvím bezdrátových sítí, často 4G. Přenos dat je optimalizován dual-card designem a je uzpůsoben tak, aby fungoval i při nulovém signálu. Toto řešení umožňuje kombinovat velké množství kanálových slotů do jednoho signálu, což maximalizuje funkčnost bezdrátové sítě v pohybu.

Všechna tato data je nutné analyzovat, aby mohla být monitorována a připravena k použití při určité akci nebo pro budoucí rozhodnutí podniku. Zde se bude hodit software iVMS 5200, který společnostem umožňuje v centrální lokalitě sledovat vozidla v reálném čase, spravovat alarmy, posílat řidičům rychlé zprávy apod. Vše lze řídit prostřednictvím mobilního zařízení, což systém činí plně flexibilním při všech možných příležitostech.

psali jsme: Nová budoucnost dopravy? Ruský hoverbike byl představen veřejnosti. Může dosáhnout rychlosti 70 kilometrů za hodinu

Kombinace robustních, speciálně navržených zařízení a chytré funkcionality dává provozovatelům autobusové a autokarové přepravy v oblasti bezpečnosti náskok a pomůže jim učinit veřejnou dopravu co nejbezpečnější. Společnost Hikvision provozovatelům autobusové a dálkové dopravy po celé Evropě poskytuje kompletní bezpečnostní řešení díky celé řadě zařízení – od minikamer, kamer počítajících lidi uvnitř vozidla, speciálně navržených kamer umístěných vně autobusu po mobilní NVR a výkonné analytické systémy VMS. Systém společnostem ulehčí často náročnou proceduru bezpečného a včasného dopravení pasažérů z jednoho místa na druhé napříč celým kontinentem.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: Hikvision

 

 

Tagy článku