Společnost Hillstone Networks zřizuje vzdělávací a výzkumnou laboratoř na univerzitě VUT v Brně

Společnost Hillstone Networks zřizuje vzdělávací a výzkumnou laboratoř na univerzitě VUT v Brně
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: firewall
14 / 11 / 2016, 06:00

Hillstone Networks, významný výrobce síťových bezpečnostních řešení zřizuje ve spolupráci s výhradním evropským distributorem - společností PAN Networks a se společností PROFIcomms - distributorem s přidanou hodnotou pro Českou a Slovenskou republiku, vzdělávací a výzkumnou laboratoř síťové bezpečnosti na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně. Tento společný projekt nejen podpoří technologický a výzkumný pokrok v oblasti kybernetické bezpečnosti, ale rovněž přispěje k porozumění v sociální a společenské oblasti.

Dne 8. 11. 2016 se v prostorách brněnské VUT uskutečnilo slavnostní podepsání memoranda mezi Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) a firmou Hillstone Networks. Za firmu PROFIcomms s.r.o. se zúčastnili této události jeho ředitel doc. Ing. František Urban CSc., za firmu PAN Networks výkonný ředitel Zdeněk Cupák, za FEKT její děkanka prof. Ing. Jarmila Dědková, CSc, za firmu Hillstone Networks viceprezidentka produktového managementu a marketingu Lingling Zhang a viceprezident a spoluzakladatel Hillstone Networks Ning Mo.

memorandum

Tímto podpisem byly zdarma FEKT předány špičkové firewally a další bezpečnostní řešení společností Hillstone Networks. Studenti je budou používat při testování v laboratořích, získávání praktických zkušeností v laboratořích a na různých projektech. Společná laboratoř bude vybavena čtyřmi přístroji Next-Gen Firewall (NGFW) od společnosti Hillstone Networks a příslušným počtem licencí pro CloudEdge, určenými pro zabezpečení virtualizovaných sítí, které jsou založeny na Hillstone NGFW platformě. Hillstone CloudEdge řeší bezpečnostní mezery ve virtualizovaném a cloudovém prostředí a poskytuje kompletní řešení virtuálního softwarového firewallu.

,,Úkolem společnosti PROFIcomms je propojit prostor aplikační bezpečnostní IT technologie s výzkumem, vývojem a vzděláváním. Zvyšující se význam komunikačních technologií a jejich pronikání do nejvyšších strategických úrovní společnosti je činí atraktivním cílem pro IT útoky a teroristické aktivity. Variability struktur, které mají být chráněny, spolu s rostoucími hrozbami, vyžadují flexibilní a zákaznicky přizpůsobenou ochranu. Jedná se o oblast , kde těsné propojení R&D s každodenním řešením bezpečnostních problemů může přinést rychlé reakce bezpečnostních technologií na bezpečnostní hrozby a tím výrazně zkvalitnit dopad unikátních bezpečnostních řešení technologií Hillstone,” říká doc. Ing. František Urban, CSc., ředitel společnosti PROFIcomms. 

PROFIcomms s.r.o. je distributorem s přidanou hodnotou a dodavatelem komunikačních technologií a technologií pro zabezpečení sítí a objektů v České a Slovenské republice, Rakousku a Maďarsku. PROFIcomms s.r.o. pomáhá svým partnerům při navrhování a realizaci komunikačních sítí, při implementaci strategií pro zabezpečení dat k dosažení nejvyšších výkonů a zachování robustní imunity IT infrastruktury zákazníka.

 

Tagy článku