Společnost Primoco UAV úspěšně završila rok 2017 prodejem bezpilotních letounů v Rusku a Malajsii

Společnost Primoco UAV úspěšně završila rok 2017 prodejem bezpilotních letounů v Rusku a Malajsii
20 / 12 / 2017, 15:00

Česká společnost Primoco UAV SE, která vyvíjí, vyrábí a prodává civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150, úspěšně završila rok 2017.

„Když se podívám na výsledky celého roku, hodnotím velmi pozitivně významný milník, a to ukončení vývoje, certifikace a uzavření prvních smluv na dodávky našich letadel v Rusku a Malajsii. V Rusku jsme založili dceřinou společnost, která tyto aktivity zastřešuje. Zahájili jsme rovněž poskytování leteckých prací ve Finsku. Kromě toho vidím velký potenciál i v oblasti prodeje našeho nového motoru Primoco Engine 500,“ říká Ladislav Semetkovský, generální ředitel.

 Pokud rekapitulujeme výsledky roku 2017, pak je třeba zmínit i následující:

  • V roce 2017 společnost získala certifikaci od Úřadu pro civilní letectví na bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100 a následně poskytování leteckých prací. Podepsala partnerství s Czech Aviation Training Centre k profesionálnímu výcviku posádek bezpilotního letounu. Tato spolupráce výrazně přesahuje standardní výcvik podle stávajících předpisů a zpřísňuje požadavky v souvislosti s bezpečností a legislativní úpravou bezpilotních letounů.
  • Primoco UAV úspěšně absolvoval se svým modelem One 100 rekordní nepřetržitý let v délce 9:01 hodin.
  • Společnost během 12 měsíců vyvinula vlastní motor Primoco Engine 500, který kombinuje vyšší výkon (50 HP), spolehlivost a dlouhou životnost (TBO 500 hodin) při zachování kompaktních rozměrů a skvělé váhy (25 kg).
  • Společnost začala využívat 3D obrazového skeneru LiDAR (Light Detection and Ranging) společnosti Riegl. Primoco UAV začne celosvětově nabízet tyto služby v roce 2018 k mapování infrastruktury elektrických sítí či ropovodů, k mapování železničních tratí, v oblasti výstavby a její bezpečnosti, povrchových dolech pro mapování topografie a měření objemu těžby a mnoha dalších oblastech.
  • Ve finální fázi je dokončení implementace satelitní komunikace mezi posádkou a letounem. Primoco UAV jako první civilní bezpilotní letoun na světě bude využívat satelitní platformu Inmarsat a boří bariéry standardního rádiového dosahu do 200 km.
  • K dnešnímu dni společnost celkově vyrobila 39 bezpilotních letounů Primoco UAV, model One 100.


O Primoco UAV:

Letoun Primoco UAV odstartoval sériovou výrobu po dvouletém vývoji v lednu 2016. Jedná se o civilní bezpilotní letoun, který je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km, užitečný náklad 50 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic, pátrání a záchranářských činnostech.

 

Tagy článku