Společnost VR-Technologies vyvíjí prototyp elektrického konvertoplánu. Vypadá jako z filmu Terminátor

Společnost VR-Technologies vyvíjí prototyp elektrického konvertoplánu. Vypadá jako z filmu Terminátor
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: RHV-35
08 / 11 / 2017, 11:00

Firma VR-Technologies pracuje na prototypu dronu či konvertoplánu poháněného elektřinou.

Společnost VR-Technologies, která patří do ruského státního holdingu Russian Helicopters, v současné době  vyvíjí bezpilotní konvertoplán (dron), který by byl poháněn elektřinou. Plánem VR-Technologies je zkonstruovat stroj do roku 2019.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Prototyp stroje RHV-35, který má být prvním ruským konveroplánem poháněného elektřinou, je založen na bezpilotním konvertoplánu VRT30 a jeho celková váha včetně nákladu a paliva bude 1 500 kg.

Hlavní výhodou prorotypu je to, že nepotřebuje žádnou ranvej. Rotorový mechanismus navíc umožní konvertoplánu vyvinout velkou rychlost v horizontálním letu a provádět rozličné operace ve ,,vznášecím" režimu.

psali jsme: Nový ruský helikoptérový dron VRT-300 bude ,,specialistou" na průzkum Arktidy

Nezanedbatelným přínosem je podle šéfa Russian Helicopters Andreye Boginského supravodivá kabelovová síť o vysoké teplotě, která má znatelně zkvalitnit celkové letové parametry včetně hmotnosti a velikost stroje a zlepšit letové parametry.

RHV-35 byl představen na veletrh vojenské techniky Army a vzbudil pozornost odborné i laické veřejnosti nejen svým tvarem, který vypadá jako ze série filmů Terminator.

 

Zdroj: defenseworld.net

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace