Spolupráce ČVUT a GE Aviation Czech za účasti Babiše

Spolupráce ČVUT a GE Aviation Czech za účasti Babiše
Autor: redakce|Popisek: letadlo
13 / 02 / 2018, 16:45

Dnes se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil slavnostního oznámení spolupráce mezi Fakultou strojní Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) a společností GE Aviation Czech. Základem spolupráce bude výzkum turbovrtulových motorů a leteckých technologií. Zároveň jde o příležitost pro zlepšení výuky studentů

Oznámení přímo v budově ČVUT se zúčastnili také zástupci GE Aviation a americký velvyslanec Stephen B. King. Premiér Andrej Babiš uvedl, že vstup GE Aviation do ČR je klíčovým oživením oboru letectví a kosmické technologie v Česku. Ocenil i důležité propojení vysokých škol a průmyslu.

Psali jsme: VIDEO: Před 95 lety se narodil ,,Černý ďábel" Erich Hartmann, nejúspěšnější letecké eso druhé světové války

„Je to skvělý projekt, který propojuje vysoké školství s průmyslem. Spolupráce přinese rozvoj letectví a kosmických technologií a dojde i k propojení s postupy Průmyslu 4.0. Jsem rád, že je hned od vzniku partnerství smluvně zajištěna udržitelnost projektu ze strany firmy GE Aviation. Financování je zásadní věc,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš. 

Dohoda o spolupráci umožní Centru pokročilého leteckého a kosmického průmyslu ČVUT pracovat s informacemi a digitálními modely motorů a GE Aviation mimo jiné pomůže ČVUT s budováním a provozem nové infrastruktury pozemních a leteckých zkušeben. ČVUT také otevírá nový studijní program zaměřený na letectví a vesmír, kde by se mělo ročně vzdělávat zhruba 50 studentů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace