Spolupracují USA s islámským státem? Podle Iránu ano, zatkli americké poradce IS

Spolupracují USA s islámským státem? Podle Iránu ano, zatkli americké poradce IS
Autor fotografie: YouTube|Popisek: ISIL
16 / 03 / 2015, 20:00

Při operaci v odlehlé oblasti v irácké provincii Ninive byli zadrženi čtyři zahraniční poradci - tři z nich údajně pochází z USA a Izraele, a podle íránských zdrojů pracovali jako vojenští poradci pro bojovníky IS.

Podle iránské agentury Sama News mají tři ze zatčených poradců americké a izraelské pasy, a čtvrtý je státní příslušník arabského státu v Perského zálivu.

Teroristé zvítězili a doplatili na to obyčejní občané. Důsledkem světového "boje proti terorismu" je celosvětové omezování základních práv a svobod.

Zahraniční poradci byli zajati iráckými protiteroristickými jednotkami v ústředí IS v severní provincii Ninive, kde odpovídali za plánování a kontrolu operací islámského státu. Při akci byli zabiti i další islámští radikálové s kódovým označením Scorpion Sting. Zatčené zahraniční poradce převezla irácká armáda do hlavního města Bagdádu.  

Zjištění, že IS pomáhají američtí a izraelští vojenští poradci nadzvedla ze židle íránské politiky a duchovní. Podle nich to vypovídá o tom, že mezi USA a islámským státem existují mnohem těsnější vazby. V rozhovoru pro agenturu Tasnim uvedl Mohammad Saleh Jokar, že" USA a protiislámistická koalice sice spolupracují, ale sledují úplně jiné cíle. Zatčení amerických poradců je jasným signálem, že tvůrcem a podporovatelem islámského státu jsou Spojené státy americké". 

Informaci se nepodařilo ověřit z dalších zdrojů. S informací přišel server zahranicni.eurozpravy.cz.

Psali jsme také:

„Drž hubu, ať můžu mluvit,“ okřiknul šejk televizní moderátorku

Mluvčí islámských radikálů: Chceme Paříž a Jeruzalém!

Kuvajtský islámský kazatel: Zničte Sfingu a pyramidy!

Česko připravuje ochranu před teroristickými útoky - okamžité uzavření státních hranic

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.