Spot k výročí osvobození Plzně americkou armádou

Spot k výročí osvobození Plzně americkou armádou
Autor: YouTube|Popisek: Obrázek ze spotu
15 / 04 / 2015, 10:00

Blíží se 70. výročí osvobození západních Čech americkou armádou a v Plzni proto připravili nový spot pro Slavnosti svobody 2015.

Prostřihy současnosti a minulosti, kdy stará paní vrací veteránovi helmu, kterou jí voják v roce 1945 dal je opravdu moc hezký.

Prohlédnout si ho můžete na FB stránkách Slavností svobody

Jak to vypadalo v roce 1945 zase zde.

A na co se můžete na Slavnostech svobody těšit? Například na fotbalové utkání:-)

Po sedmdesáti letech se v pondělí 4. května v 16 hodin uskuteční přátelské utkání mezi FC Viktoria Plzeň a výběrem americké armády. Jedenáctka amerických vojáků bude složena z účastníků projektu PLZEŇ 1945, kteří se obléknout do dobových souprav se symbolem indiánské hlavy na prsou, znaku americké 2. pěší divize...

Tento vzpomínkový zápas se odehraje na tréninkovém hřišti domácí Viktorie v Luční ulici, stejně jako před sedmdesáti lety, kdy se hrálo ještě mezi troskami po jednom z jarních náletů na Plzeň. Američané tehdy ukázali, že jim klasická evropská kopaná příliš nesedí a prohráli s domácími borci 11:1.

 Zdroj: Slavnosti svobody

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace