Dozorci z Osvětimi soud potvrdil čtyřletý trest. Z vězení vyjde ve 100 letech

Dozorci z Osvětimi soud potvrdil čtyřletý trest. Z vězení vyjde ve 100 letech
03 / 08 / 2017, 10:30

Dozorce z Osvětimi Oskar Gröning stráví ve vězení čtyři roky. Z něho vyjde až ve 100 letech.

Odvolací soud potvrdil 96letému nacistickému dozorci z Osvětimi Oskaru Gröningovi čtyřletý nepodmíněný trest za to, že se podílel na vraždě více než 300 000 Židů. Rozsudek první instance byl vyřčen přesně před dvěma lety. Za normálních okolností by Gröning dostal vyšší trest, ale soud příhlédl k jeho vysokému věku a zdravotnímu stavu.

psali jsme: Německo chce stíhat dalších osm lidí za nacistické zločiny

Soud se ztotožnil se žalobou, která u odvolacího řízení konstatovala, že Gröningův zdravotní stav dovoluje, aby strávil příští čtyři roky ve vězení. 

psali jsme: Máme dnes trestat devadesátileté bývalé nacisty? Ano, byť jen symbolicky

S tím však nesouhlasí advokáti bývalého nacisty, kteří poukázali na to, že není zdravotně způsobilý si svůj trest odpykat. Soud však žádost o odložení trestu kvůli zdravotnímu stavu zamítl. Po odpykání čtyřletého trestu by tak ,,účetní" z Osvětimi vyšel z vězení ve 100 letech.

Podle německých médií si Gröning zřejmě celý trest neodpyká a je možné, že za dobré chování by mohl být za necelé dva roky propuštěn na svobodu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace