Správní soud na Korsice potvrdil zákaz burkin. Z bezpečnostních důvodů

Správní soud na Korsice potvrdil zákaz burkin. Z bezpečnostních důvodů
Popisek: Ilustrační foto
07 / 09 / 2016, 10:00

Správní soud v korsickém městě Bastia potvrdil zákaz nošení muslimských plavek burkini na Korsice a dal za pravdu starostovi v letovisku Sisco.

Starosta vydáním zákazu burkin reagoval na srpnovou potyčku mezi místními obyvateli a několika rodinami severoafrického původu.

Soudce konstatoval, že vzhledem k současnému napětí na Korsice, je nutné zabránit dalšímu riziku občanských nepokojů na ostrově. Soudce současně zamítl žádost Ligy lidských práv na pozastavení tohoto zákazu. 

Správní soud má za to, že "v tomto případě a vzhledem k nedávným událostem, ke kterým došlo 13. srpna 2016, kdy vyvolala emoce přítomnost řady žen v burkinách, lze usuzovat, že se starosta v tomto zvláštním případě snažil zákazem snížit prokázané riziko újmy veřejného pořádku."

26. srpna nejvyšší správní soud pozastavil platnost zákazu nošení burkin na plážích, který zavedly téměř tři desítky pobřežních měst a obcí ve Francii. Jedná se o první případ ve Francii, kdy správní soud dal za pravdu místnímu starostovi a potvrdil zákaz nošení burkin.

Tagy článku