Spurný chystá odkrýt zákulisí účtu Šuman. MF DNES či LN údajně chystají „bomby“ z Langerova deníčku

Spurný chystá odkrýt zákulisí účtu Šuman. MF DNES či LN údajně chystají „bomby“ z Langerova deníčku
13 / 10 / 2017, 12:45

Do voleb zbývá šest dní, nervozita vrcholí a dala by se krájet. Co klíčového nás čeká ve sdělovacích prostředcích vedle politických debat?

„Nabito“ má podle informací Security Magazínu MF DNES. A to v souvislosti s operací Vidkun, která se týká ovlivňování některých trestních kauz a právě i úniky informací z trestních spisů. „V rámci této akce byl zabaven deníček exministra vnitra Ivana Langera, který se dostal do rukou novinářů. Je plný klíčových informací o propojení politiků na byznys, o tom, kdo z politiků bere úplatky, o úplatných novinářích a tak dále,“ uvedl dobrý zdroj.

Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl však informaci popřel: "Nesmysl". Je tak možné, že s deníčkem vyrukují sesterské Lidové noviny.

Vedle bankovních dokumentů, které se objevily na účtu Šuman a týkají se Čapího hnízda, by tak mohlo jít o další únik ze spisu, buď od policie, anebo státních zástupců.

Co se týká anonymního twitterového účtu Julius Šuman, již několik měsíců se spekuluje, kdo se za ním skrývá. Účet postupně zveřejňuje různé dokumenty a nahrávky, týkající se Andreje Babiše. Respektovaný investigativní novinář Jaroslav Spurný a jeho kmenový Respekt nyní avizovali rozsáhlejší článek, v němž slibují o účtu zveřejnit o účtu podrobnosti.

„Účet Šuman, první i druhý, jsou založeny anonymně, konspirativně. Respektu se podařilo spojit s lidmi, kteří v různých chvílích účty ovládali, a má několik podložených směrů, odkud informace zveřejněné na účtu pocházejí,“ uvedl k tomu Spurný.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace