Spurný chystá odkrýt zákulisí účtu Šuman. MF DNES či LN údajně chystají „bomby“ z Langerova deníčku

Spurný chystá odkrýt zákulisí účtu Šuman. MF DNES či LN údajně chystají „bomby“ z Langerova deníčku
13 / 10 / 2017, 12:45

Do voleb zbývá šest dní, nervozita vrcholí a dala by se krájet. Co klíčového nás čeká ve sdělovacích prostředcích vedle politických debat?

„Nabito“ má podle informací Security Magazínu MF DNES. A to v souvislosti s operací Vidkun, která se týká ovlivňování některých trestních kauz a právě i úniky informací z trestních spisů. „V rámci této akce byl zabaven deníček exministra vnitra Ivana Langera, který se dostal do rukou novinářů. Je plný klíčových informací o propojení politiků na byznys, o tom, kdo z politiků bere úplatky, o úplatných novinářích a tak dále,“ uvedl dobrý zdroj.

Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl však informaci popřel: "Nesmysl". Je tak možné, že s deníčkem vyrukují sesterské Lidové noviny.

Vedle bankovních dokumentů, které se objevily na účtu Šuman a týkají se Čapího hnízda, by tak mohlo jít o další únik ze spisu, buď od policie, anebo státních zástupců.

Co se týká anonymního twitterového účtu Julius Šuman, již několik měsíců se spekuluje, kdo se za ním skrývá. Účet postupně zveřejňuje různé dokumenty a nahrávky, týkající se Andreje Babiše. Respektovaný investigativní novinář Jaroslav Spurný a jeho kmenový Respekt nyní avizovali rozsáhlejší článek, v němž slibují o účtu zveřejnit o účtu podrobnosti.

„Účet Šuman, první i druhý, jsou založeny anonymně, konspirativně. Respektu se podařilo spojit s lidmi, kteří v různých chvílích účty ovládali, a má několik podložených směrů, odkud informace zveřejněné na účtu pocházejí,“ uvedl k tomu Spurný.

 

 

 

Tagy článku