Srážka dvou letadel na Slovensku si vyžádala 7 mrtvých

Srážka dvou letadel na Slovensku si vyžádala 7 mrtvých
Autor fotografie: SME.sk|Popisek: Z místa havárie
20 / 08 / 2015, 13:15

Při nácviku hromadného seskoku z dvou letadel L-410 došlo ke srážce obou strojů asi ve výšce 1500 metrů. Na palubách letadel bylo asi 35-40 lidí. Video z místa dopadu jednoho stroje L-410 je v článku.

Při srážce zahynuli dva piloti jednoho letadla, ve druhém stroji kromě obou pilotů zemřeli i dva parašutisté. Jeden stroj spadnul do oblasti sedla Chotuč a druhé dva kilometry od obce Červený Kameň.

Na místě zasahuje více než 30 hasičů, z toho je 20 profesionálů z Dubnice nad Váhom, dalších 11 jsou dobrovolníci z Mikušoviec a Červeného Kameňa.

Zdroj: SME.sk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace