SSI Group se rozšířila o novou společnost SSI Energy. Vede ji zkušený odborník Tomáš Čermák

SSI Group se rozšířila o novou společnost SSI Energy. Vede ji zkušený odborník Tomáš Čermák
25 / 02 / 2019, 18:00

SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby integrovaného facility managementu, založila novou společnost SSI Energy. V jejím čele stojí odborník z nejpovolanějších - ing. Tomáš Čermák, který s oblastí energetiky a facility managementu spojil celou svou dosavadní profesní kariéru. Nová společnost je logickým vyústěním požadavků klientů na více sofistikované služby s větším potenciálem úspor a zároveň převzetím odpovědnosti a rizik za dlouhodobé řízení a provozování energetických zařízení budov. Tento proces jde ruku v ruce s budováním vzájemné důvěry se zákazníkem, které začíná každodenní dřinou při poskytování služeb facility managementu a přirozeně pokračuje v úplnou modernizaci energetiky hrazenou z přesně definovaných úsporných opatření.

Právě dnes patří energetika k oblastem, které skýtají největší potenciál pro úspory a inovace jak z hlediska vlastníků a správců, tak i koncových uživatelů. Nastavení celkové strategie a její naplňování jsou hlavními úkoly Tomáše Čermáka, který už aktivně pracuje na řadě zakázek pro stávající i nové klienty SSI Group. "Na trhu je jen málo profesionálů jako Tomáš. Vedle řady jeho předností oceňujeme jeho letité zkušenosti i z oblasti obnovitelných zdrojů, skvělou znalost trhu a celého prostředí, stejně jako zanícení pro technologické inovace v oblasti výroby i distribuce tepla a elektrické energie," říká Jan Vodrážka, majitel SSI Group.

Tomáš Čermák (44 let) je absolventem oboru Pozemní stavby v krajině, který je kombinací studia jak na ČVUT v Praze, Stavební fakultě, tak Fakultě životního prostředí na ČZU, studium zakončil inženýrským titulem v roce 1999.

Velkým přínosem pro SSI Group jsou jeho dlouhodobé zkušenosti v oboru energetiky a facility managementu. Po studiu na vysoké škole pracoval pro společnosti specializující se na systémy řízení budov, kde zastával vyšší manažerské pozice. Následně strávil přes tři roky ve firmě KAF Facility (TFN A/S), kde se propracoval až na post ředitele divize facility managementu.

Od roku 2008 se Tomášova profesní dráha nasměrovala více do oblasti energetiky přestupem do nadnárodní společnosti Veolia Environnement. Zde si prošel divizemi energetiky a environmentálního prostředí a specializoval se na úsporné a inovační energetické projekty v průmyslovém prostředí středně velkých až nadnárodní korporací.  Od počátku až do roku 2016 zastával pozice přímo odpovědné jednatelům společnosti. Před nástupem do SSI Group pracoval na pozici manažera úsporných projektů EC a EPC ve společnosti ČEZ ESCO ze skupiny ČEZ.

Tomáš Čermák se během své kariéry podílel na řadě úspěšných projektů po celé České republice a na Slovensku. Byl odpovědný za komplexní modernizace energetiky zákazníků od fáze studie, tedy hledání efektivních a úsporných řešení, až po realizaci investice a přechod do ostrého provozu. Příkladem jsou zákazníci IKEA ČR a SK, Heineken v Krušovicích, Faurecia ČR a SK, Plzeňský Prazdroj, pivovar Velké Popovice, OKD,  ASSA ABLOY (FAB), Tepelné hospodářství města Kdyně, Janské Lázně či Národní Banka Slovenska.

Více informací na www.ssi.cz

 

O skupině SSI Group

Je ryze českou rodinnou společností a na trhu se pohybuje od roku 1990. Zajišťuje komplexní služby integrovaného facility managementu (IFM) – bezpečnost, úklid nemovitostí, údržbu a energetické služby. Portfolio skupiny tvoří několik stovek objektů po celé České a Slovenské republice a postupně expanduje do dalších zemí střední Evropy. Přes 2 500 pracovníků se stará o desítky obchodních center i kancelářských budov. Působí také ve výrobních společnostech a logistických areálech.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace