SSI Group slaví 30 let na trhu a expanduje do Maďarska. Obrat za rok 2019 dosáhl 1,122 mld. Kč

SSI Group slaví 30 let na trhu a expanduje do Maďarska. Obrat za rok 2019 dosáhl 1,122 mld. Kč
Autor fotografie: SSI
06 / 08 / 2020, 11:00

SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby ostrahy a integrovaného facility managementu pro více než 500 objektů, slaví v těchto dnech 30 let na trhu. Tato rodinná společnost s téměř 2500 zaměstnanci se stále rozvíjí. Nedávno založila novou divizi SSI Energy a také se rozhodla pro vstup na maďarský trh.

Společnost založil Václav Vodrážka, který následně do rozvoje a provozu firmy zapojil téměř celou rodinu. Prvními zákazníky byly pražské hotely, kterým Václav Vodrážka společně s prvními zaměstnanci poskytoval služby ostrahy. Postupně služby ostrahy rozšířili na kancelářské budovy, průmyslové areály, logistické parky, nákupní centra či události typu Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. SSI Group je tak nejstarší fungující ryze českou bezpečnostní agenturou v ČR.

„Abychom mohli růst a uspokojit potřeby stávajících a nových klientů, začali jsme naše služby postupně rozšiřovat. Vedle ostrahy jsme se pustili do služeb údržby, facility managementu, služeb týkajících se BOZP a následně také úklidu. V loňském roce jsme náš záběr rozšířili o segment energetiky, kde se věnujeme zejména dlouhodobému řízení a provozování energetických zařízení budov. Tento krok byl logickým vyústěním požadavků klientů na sofistikovanější servis a synergické efekty,“ říká Jan Vodrážka, majitel SSI Group, který od otce Václava převzal vedení společnosti. Vedle syna ve firmě působí i další členové rodiny.

Společnost SSI Group konstantně roste, v roce 2019 dosáhla obratu 1,112 miliardy Kč. 192 milionů Kč připadá na Slovensko a 930 milionů Kč na Českou republiku. Více než polovinou se na tržbách podílejí služby ostrahy.

„Naším novým teritoriem je Maďarsko, kde jsme v minulých letech sondovali trh a letos se rozhodli zde začít rozvíjet služby naplno,“ říká Jan Vodrážka, který nyní vedle řízení společnosti z Prahy tráví také významnou porci svého času na Slovensku a v Maďarsku a dodává: „Vedle nových lokalit působnosti se ale také musíme neustále věnovat vylepšování našich služeb na již zavedených trzích. Bezpečnostní služby už dlouho nejsou pouze o ostraze, je to celý komplex činností, bez kterých by služba nemohla být kvalitně poskytována. Tak to chápe a vyžaduje také stále více zákazníků.“

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace