S&T CZ a její dceřiná společnost S&T PilsCom oznámily fúzi

S&T CZ a její dceřiná společnost S&T PilsCom oznámily fúzi
Autor fotografie: S&T FB
15 / 11 / 2019, 12:00

S&T v České republice uskutečnila 31. října 2019 fúzi společností S&T CZ a S&T PilsCom. Zákazníkům S&T CZ tento krok přinese rozšíření nabídky o elektronickou spisovou službu AthenA, systém správy a digitalizace dokumentů a na ni navazující doplňkové aplikace.

Nástupnická společnost S&T CZ převzala S&T PilsCom v celém rozsahu, včetně zaměstnanců, veškerých smluvních závazků a podnikatelských a obchodních aktivit, které bude S&T CZ dále rozvíjet.

Celý proces fúze odstartovala v říjnu 2018 úspěšná akvizice, během které společnosti prošly několika milníky, včetně integrace týmů a začlenění do organizační struktury S&T CZ. Pro společnost S&T CZ je produktová řada PilsCom jedním z klíčových pilířů celkové nabídky. Oblast správy dokumentů a elektronické spisové služby se řadí mezi její strategické rozvojové oblasti a garantuje investice do jejího dalšího rozvoje.

„Sloučením obou společností směřujeme k efektivnějšímu propojení společné nabídky směrem k zákazníkům.  Zákazníkům S&T PilsCom se rozšíří možnosti přístupu k veškerým službám a řešením společnosti S&T CZ. Samozřejmostí je zachování vysoké kvality dodávek, služeb a projektového řízení, a to jak v oblasti IT infrastruktury, tak aplikací a vývoje,“ říká Miroslav Bečka, generální ředitel a jednatel S&T CZ.

Vést spisovou službu jsou podle zákona povinny zejména veřejnoprávní subjekty. Digitální správa se ale vzhledem k rozvoji elektronických dokumentů stává stále důležitějším nástrojem také pro komerční subjekty. Řešení S&T CZ reagují na potřeby státní správy i soukromého sektoru, které se musí pružně adaptovat na časté legislativní změny, stejně jako postupující digitalizaci, nutnost optimalizace a automatizace procesů v rámci zpracování dokumentů.

Zjistěte více o společnosti S&T CZ

  • Na oficiálním webu společnosti
  • Sledováním novinek ze společnosti
  • Sledováním účtu společnosti na LinkedInu
  • Sledováním profilu společnosti na Facebooku

 

O společnosti S&T CZ

Společnost S&T CZ je jedním z největších systémových integrátorů v České republice, disponuje zde týmem více jak 300 odborníků a má pobočky v osmi městech. Firma je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb s více jak 4200 spolupracovníky zastoupeného v 25 zemích zejména střední a východní Evropy a regionu DACH (německy mluvící země). Centrála S&T AG sídlí v Rakousku, s akciemi společnosti se obchoduje na frankfurtské burze. Do tuzemské skupiny S&T rovněž patří dodavatel lékařské techniky S&T Plus. S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky, utility, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu. K dlouhodobým klíčovým zákazníkům společnosti patří například ŠKODA AUTO a.s.; Komerční banka, a.s.; Česká spořitelna, a.s.; Citibank Europe plc, organizační složka; innogy Česká republika a.s.; J & T BANKA, a.s.; Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR; Ministerstvo obrany ČR; Ministerstvo zemědělství ČR; Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a další. Více informací na www.sntcz.cz.

 

O společnosti S&T PilsCom

Společnost S&T PilsCom vznikla 1. října 2018 jako samostatná společnost s ručením omezeným po akvizici společnosti PilsCom s.r.o. společností S&T CZ. PilsCom s.r.o. byla založena v roce 1998 jako ryze česká rodinná firma. Nástupnická společnost S&T PilsCom kompletně převzala portfolio z oblasti vývoje informačních systémů určené zejména pro subjekty státní správy a finanční instituce i soukromý sektor. Mezi hlavní produkty patří kompletní spisová služba obohacená o mnohé variabilní moduly (např. možnost skenování či užití čárových kódů pro usnadnění práce), elektronické podatelny a datové schránky, digitalizace dokumentů nejen pro digitální archiv (práci s digitálními podpisy a časovými razítky nevyjímaje) a řešení systémové správy. Více informací naleznete na www.pilscom.cz.

Tagy článku