Stále populárnější francouzský ministr hospodářství rezignoval na svou funkci. Chce se stát prezidentem

Stále populárnější francouzský ministr hospodářství rezignoval na svou funkci. Chce se stát prezidentem
Autor: redakční databáze|Popisek: Francouzská vlajka
30 / 08 / 2016, 18:45

Ministr hospodářství Emmanuel Macron v úterý podal demisi. Na jeho místo nastoupí dosavadní ministr financí Michel Sapin.

Macron se chce nyní podle serveru Le Figaro věnovat prezidentské kampani. Je tak dalším zájemcem o tuto funkci, o kterou se chce například ucházet i Nicolas Sarkozy, současný šéf strany Republikáni. Ostře sledované prezidentské volby ve Francii se uskuteční již příští rok.

,,Politická kometa" Macron chce využít své stoupající popularity a k posílení svých prezidentských ambicí si založil vlastní politické hnutí nazvané En marche! (Vpřed!)

Náhlá Macronova demise je podle serveru Le Figaro spojena nejen s jeho prezidentskými ambicemi, ale také s dlouhodobými spory, které má jak s premiérem Manuelem Vallsem, tak prezidentem Francoisem Hollandem, který odstupujícího ministra před čtyřmi lety angažoval do svého týmu.

Macron se stal ministrem hospodářství v roce 2014 ve vládě ministra Vallse, s nímž se nyní politicky rozchází.

 

Zdroj: lefigaro.fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace