Stane se Polsko domovem amerických Raptorů F-22?

Stane se Polsko domovem amerických Raptorů F-22?
Autor: US Air Force|Popisek: F-22
05 / 03 / 2016, 07:00

Podle polského deníku Rzeczpospolita, který cituje amerického generála David W. Allvin, z Evropského velitelství jednotek USA, Američané mohou jednoho dne může trvale přesunout několik stíhačů F-22 Raptor do Polska.

Rzeczpospolita uvádí, že Allvin přišel s myšlenkou posílení polské leteckých základen přítomností jednotek USA, namísto zřízení stálé americké vojenské infrastruktury na území Polska, což by mohlo porušovat Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE).

Myšlenka již navržená Pentagonem, musí být schválena americkým Kongresem.

Rzeczpospolita spekuluje, že Raptory mohou být rozmístěny na letecké základně Łask nedaleko Lodži, která již je domovem pro polské F-16.

Pentagon je ochoten investovat až 82 milionů dolarů do infrastruktury leteckých základen Powidz a Łask v Polsku, což by umožňovalo americkým ůetadlům páté generace zde více či méně sídlit. K tomu přispívá i fakt, že dva Raptory již provedly rychlou návštěvu Łasku během svého prvního evropského nasazení v loňském roce.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace