Stanice metra Parsons Green, kde došlo k útoku, je zase otevřena

Stanice metra Parsons Green, kde došlo k útoku, je zase otevřena
Popisek: metro
16 / 09 / 2017, 09:15

Stanice londýnského metra Parsons Green, kde došlo v pátek k teroristickému útoku, byla znovu otevřena. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Ve vlaku metra částečně explodovala improvizovaná nálož, která zranila 29 lidí. Útočník zatím nebyl dopaden.

Británie v pátek večer zvýšila stupeň ohrožení terorismem na nejvyšší úroveň, což znamená, že v zemi aktuálně hrozí teroristický útok. K odpovědnosti za explozi v metru se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Britská policie uvedla, že požádala o pomoc při zajišťování bezpečnosti armádu a po celé zemi bude za tímto účelem rozmístěno asi 1000 vojáků.

Postižená trasa metra District Line obnovila provoz již v pátek večer, i když zpočátku měly spoje zpoždění. Stanice Parsons Green ale zůstávala uzavřena kvůli pokračujícímu vyšetřování. Po půlnoci District Line na twitteru oznámila, že stanice byla pro cestující již otevřena.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.