,,Staňte se Francouzi, mluvte francouzsky a žijte jako Francouzi," vyzývá imigranty prezidentský kandidát Sarkozy

,,Staňte se Francouzi, mluvte francouzsky a žijte jako Francouzi,&quote; vyzývá imigranty prezidentský kandidát Sarkozy
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Nicolas Sarkozy
20 / 09 / 2016, 19:30

Na shromáždění ve Franconville vyzval Nicolas Sarkozy imigranty, kteří proudí do Francie a chtějí zde žít, ať se chovají jako Francouzi.

Sarkozy, který se již brzy bude ucházet o prezidentské křeslo, se tvrdě opřel do islámského terorismu, kterému ,,vyhlásil válku". Slíbil, že pokud bude zvolen prezdientem, bude ,,prezidentem akce", který nedopustí, aby dalších 238 lidí, kteří od ledna 2015 zahynuli při teroristických útocích, znovu padli za jejich oběť.

Bývalý francouzský prezident hovořil i o problematice bikin, které považuje za relikt středověku, kterého by se muslimské ženy měly zbavit.

Hlavně se ale věnoval při své řeči migrační otázce a imigrantům, kteří v současné době míří do Francie. Sarkozy mimo jiné prohlásil:

,,Pokud se chcete stát Francouzi, budete mluvit francouzsky a budete žít jako Francouzi. Nebudeme se rozhodovat o takové integraci, která nefunguje, budeme vyžadovat asimilaci (imigrantů)."

A pokračoval dále:

,,Jakmile se stanete Francouzi, vašimi předky jsou od té chvíle ,,Gaullovci" (podle prezidenta Charlese de Gaulla). Miluji Francii, naučil jsem se znát historii Francie a vidím sebe jako Francouze, to je to, co si musíte říct."

Poukazováním na národní notu neznamená na druhé straně podle Sarkozyho ,,tyranii menšin", protože jediná komunita, na níž v současné době nejvíce záleží, je právě francouzská komunita.

 Video: "Švédové se s migranty musí integrovat," tvrdí multikulturní propaganda

Zdroj: dailymal.co.uk

Tagy článku