Starbucks čelí hrozbám radikálních muslimských skupin. Protestují proti jeho otevřenému postoji k homosexualitě

Starbucks čelí hrozbám radikálních muslimských skupin. Protestují proti jeho otevřenému postoji k homosexualitě
Popisek: Starbucks
11 / 07 / 2017, 08:30

Radikální skupiny v Malajsii a Indonésii chtějí bojkotovat kavárny Starbucks, protože mají podle nich příliš otevřený postoj k homosexuálům a lesbám.

Možnému bojkotu a dalším hrozbám čelí kavárna Starbucks v Malajsii a Indonésii ze strany radikálních muslimských skupin Perkasa a Muhammadiyah. Těm se nelíbí, že Starbucks propaguje otevřený postoj vůči homosexualitě a podporuje práva homosexuálně orientovaných lidí. Prudká reakce ze strany radikálních muslimských skupin přišla poté, co před několika lety kolovalo internetem video, na němž se vstřícně vůči homosexuální komunitě vyjadřuje šéf řetězce Howard Schultz.

Perkasa se nechala slyšet, že souhlasí s návrhem druhé největší muslimské skupiny v Indonésii Muhammadiyah, aby došlo k bojkotu zmíněného řetězce v Malajsii a Indonésii, a v krajním případě i odnětí licence Starbucksu v těchto zemích za jejich ,,příliš" vstřícné postoje vůči homosexualitě. 

Jeden z vedoucích představitelů muslimské skupiny Perkasa Amini Amir Abdullah minulý týden prohlásil, že názory Starbucksu ohledně homosexuality jsou v rozporu s malajskou ústavou, která uznává islám jako oficiální náboženství země. ,,Naše námitky přicházejí proto, že Starbucks propaguje něco, co je proti lidskému instinktu, lidskému chování a proti náboženství. To jsou důvody, proč jsme proti postojům, které zastává Starbucks," řekl Abdullah.

Společnost PT Sari Coffee Indonesia, která vlastní licenci na provozování Starbucksu v Indonésii ve svém prohlášení uvedla, že není napojena na žádné politické či ,,ideologické" skupiny a výhrady muslimských radikálních skupin odmítá.

Mnoho muslimů žijících v Indonésii už dali najevo prostřednictvím sociálních sítí, že s bojkotem nesouhlasí a kávu si budou ve Starbucksu kupovat i nadále.

 

psali jsme:

Starbucks přijme v následujících pěti letech až 10 000 migrantů. Trumpovi navzdory

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace