Starbucks má na svých zákaznických kartách více peněz, než mnoho bank vkladů

Starbucks má na svých zákaznických kartách více peněz, než mnoho bank vkladů
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
11 / 06 / 2016, 10:00

Americký řetězec kaváren Starbucks má 1,2 miliardy dolarů svých zákazníků v hotovosti, uložených na zákaznických kartách a v mobilní aplikaci. Tato suma je jen za první čtvrtletí letošního roku. Informaci přinesla agentura S & P Global Market Intelligence.

Používáním aplikace a karty mohou zákazníci Starbucks nakupovat zboží včetně nápojů, potravin a dalšího zboží bez hotovosti.

Společnost oznámila, že ve druhém čtvrtletí bylo 41 procent transakcí ve Spojených státech a Kanadě prováděny za použití zákaznické karty Starbucks, a 24 procent nákupů bylo placeno prostřednictvím mobilních aplikací.

Starbucks získal 12 milionů nových aktivních členů od dubna do června jenom v USA.

Starbucks tak má uloženu hotovost větší, než jsou vklady v mnoha amerických finančních institucích, nebo třeba než Green Dot Corporation, což je jeden z největších poskytovatelů předplacených karet s pouhými 560 miliony dolarů.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace