Starbucks přijme v následujících pěti letech až 10 000 migrantů. Trumpovi navzdory

Starbucks přijme v následujících pěti letech až 10 000 migrantů. Trumpovi navzdory
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Starbucks
30 / 01 / 2017, 16:30

Největší obchodní řetězec kaváren na světě Starbucks chce přijmout z řad uprchlíků až 10 000 zaměstnanců.

Postupné nabírání těchto nových zaměstnanců se má rozložit do pěti let. Howard Schultz, šéf Starbucksu, chce dát přednsot těm uprchlíkům, kteří primárně sloužili s americkými vojenskými jednotkami jako například překladatelé či pomocný personál.

Schultz podporoval v předvolební kampani a své rozhodnutí dělá ,,natruc" novému prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho nejnovějším opatřením týkající se imigrace. Podle Schultze existuje zhruba 65 milionů lidí na celém světě, kteří jsou označováni OSN jako uprchlíci, on chce přibrat do své sítě kaváren ,,pouze" 10 000 z nich.

Schultz rovněž přislíbil, že zavede v rámci nových priorit lepší komunikaci se svými stávajícími zaměstnanci a nastínil i nové cíle, které se budou realizovat za prezidenta Trumpa.

Šéfovi Starbucksu také vadí, že imigrační politikou, kterou v současné době provádí nový americký prezident, se vlastně zpochybňuje ,,americký sen", který má být realizovatelný pro všechny bez rozdílu rasy či náboženství.

 

psali jsme:

V naší restauraci pro imigranty nevaříme! Inspekce opět dala pokutu restauraci za text proti migrantům

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.