Staré Internet Explorery končí, přejdete na Edge?

Staré Internet Explorery končí, přejdete na Edge?
Autor fotografie: Microsoft|Popisek: Ilustrační foto
06 / 01 / 2016, 13:30

12. ledna ukončí Microsoft definitivně podporu svých starých prohlížečů IE 8, 9 a 10. Je samozřejmě otázka, kolik lidí tyto "stařečky" používá jako primární prohlížeče.

Poslední aktualizace starých Explorerů nese označení KB3123303, a svám uživatelům přinese mimo jiné i notifikace upozorňující na nutnost upgradu na IE 11, případně přechod na Windows 10 s novou generací prohlížeče Edge.

A jak to vypadá s využíváním těchto starých prohlížečů? Statistika z našehho webu ukazuje, že tu máme dokonce i několik dobroduhů, využívajících dokonce i verzi 7 a 6!

Internet Explorer a jejich podíly

Pokud jde o celkový podíl v prohlížečích, Internet Explorer ve všech verzích používá na webu SECURITY magazínu 8,61% čtenářů a je tak na celkovém 3. místě. Nový Edge má ale pouhých 1,27% čtenářů a je na nelichotivém osmém místě.

Nejčastěji nás navštěvujete v prohlížeči Chrome, který má podíl celých 52,43%.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace