Starosta Londýna Sadiq Khan podporuje na předsedu Labour party Owena Smithe

Starosta Londýna Sadiq Khan podporuje na předsedu Labour party Owena Smithe
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
22 / 08 / 2016, 10:00

Londýnský starosta Sadiq Khan podporuje vnitrostranickou opozici proti současnému předsedovi Labour party Jeremymu Corbynovi. Jeho pozice je po brexitu otřesena a očekává se, že na jeho pozici nastoupí nový lídr, který by stranu znovu sjednotil.

Khan osobně podporuje labouristického poslance Owena Smithe, který by podle něho mohl být novým perspektivním lídrem. Khan se připojil k těm hlasům, které kritizují Corbyna za jeho nedostatečnou ,,obhajobu" setrvání Velké Británie v EU, tedy jakési ,,antibrexitovské kampaně", kterou Corbyn podle mnoha členů Labouristické strany nezvládl.

Khan kromě toho, že o Corbynovi řekl, že sám osobně přispěl k porážce těch sil, které brojily proti brexitu, se domnívá, že za pod Corbynovým vedením nemají labouristé šanci vyhrát další volby. Corbyn také podle Khana ztratil důvěru svých poslanců, což je klíčové pro další vývoj strany.

Volba předsedy vyvrcholí na podzim a kromě Owena smithe projevila zájem se stát předsedkyní strany také Angela Eaglová, která svou kandidaturu oznámila v červenci.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.