Starosta Londýna se opět ,,vyznamenal". Sledování teroristů IS pro něho není prioritou

Starosta Londýna se opět ,,vyznamenal&quote;. Sledování teroristů IS pro něho není prioritou
Popisek: Sadiq Khan
12 / 06 / 2017, 18:00

Starosta Londýna Sadiq Khan v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain znovu šokoval.

Khan v rozhovoru nepřesvědčil o tom, že chce skutečně bojovat s příslušníky IS, kteří žijí v jím řízeném městě. Nepřímo přiznal, že to není jeho prioritou.

Moderátorka relace Good Morning Britain Susanna Reidová se Khana zeptala, jak je možné vpouštět do Velké Británie navrátilce ze syrských a iráckých bojišť (bojovníky IS), aniž by země věděla, co jsou zač a co zde chtějí dělat. Khan na otázku odpověděl i v souvislosti s londýnským teroristickým útokem, kdy byla britská premiérka Theresa Mayová obivněná z toho, že snižuje rozpočet policie, že nemá pro vládu smysl, aby omezovala své zdroje.

Reidová se londýnského starosty potom zeptala, kde jsou ty zdroje. ,,Vy jste starostou hlavního města, tak kde jsou?", pustila se do Khana moderátorka. ,,Já přece nemůžu sledovat 400 lidí, to, co můžu udělat je to, že se mohu ujistit...,,Cože nemůžete?" Skočil do řeči druhý moderátor Piers Morgan. ,,Proč nemůžete instruovat policii a říci, že každý, kdo se vrátí ze Sýrie či Iráku, bude sledovaný?" uhodil na Khana pohotový moderátor. ,,Zdroje musí být použity rozumným způsobem," odpověděl londýnský starosta.

Morgan pak Khanovi opáčil, že co by mělo být větší prioritou než lidé, kteří se vrací ze syrského bojiště s jasným úmyslem ublížit britským občanům. ,,Jak je možné, že se mohou jen tak vráti zpět do Velké Británie a starosta Londýna nemá vůbec potuchy o tom, kde jsou?" zeptal se moderátor. Na tuto i další otázky nebyl schopen dát Khan jasnou a srozumitelnou odpověď.

Ještě minulý týden hovořil Khan o tom, že Londýn je jedním z nejbezpečnějších míst na světě. Nyní po teroristické útoku v Londýně neví, kde se potenciální teroristé nacházejí.

 

Psali jsme:

Starosta Londýna Khan to pro CNN 4x zopakoval: Jsme nejbezpečnější město světa

Zdroj: ok.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace