Starosta Londýna se opět ,,vyznamenal". Sledování teroristů IS pro něho není prioritou

Starosta Londýna se opět ,,vyznamenal&quote;. Sledování teroristů IS pro něho není prioritou
Popisek: Sadiq Khan
12 / 06 / 2017, 18:00

Starosta Londýna Sadiq Khan v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain znovu šokoval.

Khan v rozhovoru nepřesvědčil o tom, že chce skutečně bojovat s příslušníky IS, kteří žijí v jím řízeném městě. Nepřímo přiznal, že to není jeho prioritou.

Moderátorka relace Good Morning Britain Susanna Reidová se Khana zeptala, jak je možné vpouštět do Velké Británie navrátilce ze syrských a iráckých bojišť (bojovníky IS), aniž by země věděla, co jsou zač a co zde chtějí dělat. Khan na otázku odpověděl i v souvislosti s londýnským teroristickým útokem, kdy byla britská premiérka Theresa Mayová obivněná z toho, že snižuje rozpočet policie, že nemá pro vládu smysl, aby omezovala své zdroje.

Reidová se londýnského starosty potom zeptala, kde jsou ty zdroje. ,,Vy jste starostou hlavního města, tak kde jsou?", pustila se do Khana moderátorka. ,,Já přece nemůžu sledovat 400 lidí, to, co můžu udělat je to, že se mohu ujistit...,,Cože nemůžete?" Skočil do řeči druhý moderátor Piers Morgan. ,,Proč nemůžete instruovat policii a říci, že každý, kdo se vrátí ze Sýrie či Iráku, bude sledovaný?" uhodil na Khana pohotový moderátor. ,,Zdroje musí být použity rozumným způsobem," odpověděl londýnský starosta.

Morgan pak Khanovi opáčil, že co by mělo být větší prioritou než lidé, kteří se vrací ze syrského bojiště s jasným úmyslem ublížit britským občanům. ,,Jak je možné, že se mohou jen tak vráti zpět do Velké Británie a starosta Londýna nemá vůbec potuchy o tom, kde jsou?" zeptal se moderátor. Na tuto i další otázky nebyl schopen dát Khan jasnou a srozumitelnou odpověď.

Ještě minulý týden hovořil Khan o tom, že Londýn je jedním z nejbezpečnějších míst na světě. Nyní po teroristické útoku v Londýně neví, kde se potenciální teroristé nacházejí.

 

Psali jsme:

Starosta Londýna Khan to pro CNN 4x zopakoval: Jsme nejbezpečnější město světa

Zdroj: ok.co.uk

Tagy článku