Starosta mesta Béziers je stíhaný za rasizmus, vyhlásil že Francúz by mal byť biely a katolík

Starosta mesta Béziers je stíhaný za rasizmus, vyhlásil že Francúz by mal byť biely a katolík
Autor: Screenshot/Youtube
16 / 09 / 2016, 12:45

“Byť Francúzom znamená byť bielym Európanom a katolíkom,” za tento výrok je stíhaný starosta mesta Béziers, Robert Ménard.

Starosta Ménard je vo Francúzsku celkom populárny, hlavne kvoli tomu, že pri rozprávaní o migrantoch, si servítku pred ústa rozhodne nedáva.

Starostu Béziers v jižní Francii obviňují z nacismu, protože zjišťoval, kolik muslimských žáků je v městských školách.

Nedávno vyhlásil, že “byť Francúzom znamená byť bielym Európanom a katolíkom,” kvôli tomuto výroku je teraz trestne stíhany.

Ménard sa k prípadu vyjadril na Twitteri.

“Podľa médií môžem byť len rasista. Povedal som, že len bieli katolíci môžu byť Francúzi. Tie dotované anti-rasistické organizácie si už mädlia ruky už pri samotnom pomyslení na to odškodnenie, ktoré zo mňa môžu vymámiť na súde. Je tu ale jedna vec: Ja som samozrejme nikdy nič také nepovedal. Ja som si len spomenul, že Francúzi boli historicky prevažne európskymi, bielymi katolíkmi.''

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace