Starostka Calais žádá kvůli imigrantům o pomoc armádu. Eurotunnel byl opět mimo provoz.

Starostka Calais žádá kvůli imigrantům o pomoc armádu. Eurotunnel byl opět mimo provoz.
Popisek: Džungle 2 v Calais
19 / 10 / 2015, 19:00

Až 97 procent běženců v táboře jsou ekonomičtí migranti. Ti se opakovaně pokouší dostat do Eurotunnelu.

Od uprchlíků v improvizovaném táboře, kterému se přezdívá Džungle 2 dala ruce pryč jedna z největších charitativních organizací. Nezaslouží si naši podporu, nepřímo uvedl šéf Kassim Tokan, jsou to ekonomičtí uprchlíci.

Dnes ráno uvedla starostka Calais Natacha Bouchart, že požaduje přítomnost armády kvůli vysokému počtu uprchlíků, kterých je v táboře přes 6.000. Podle ní je v táboře vysoká kriminalita a běženci jen vyčkávají, kdy se budou moci nelegálně přes Eurotunnel dostat do Británie. Uvedl to server leparisien.fr

Natacha Bouchart opakovaně upozorňuje francouzskou i britskou vládu na situaci ve městě. Na konci července požadovala odškodnění ve výši 50 milionů EUR za utrpěné škody. 

V noci z neděle na pondělí opět nejezdily vlaky v Eurotunnelu a doprava byla postupně obnovována v pondělí ráno. V noci opakovaně narušily bezpečnostní plot skupiny stovek migrantů, které se snažily dostat do tunelu. Mluvčí Eurotunnelu uvedl, že první vlna migrantů odláká ochranku a policisty od plotů a když je "cesta volná", další skupiny přelezou zátarasy a utíkají směrem do Velké Británie. Jenom za minulý týden zahynuli v tunelu dva uprchlíci.

 

 

 

Tagy článku