Starostka Calais žádá kvůli imigrantům o pomoc armádu. Eurotunnel byl opět mimo provoz.

Starostka Calais žádá kvůli imigrantům o pomoc armádu. Eurotunnel byl opět mimo provoz.
Popisek: Džungle 2 v Calais
19 / 10 / 2015, 19:00

Až 97 procent běženců v táboře jsou ekonomičtí migranti. Ti se opakovaně pokouší dostat do Eurotunnelu.

Od uprchlíků v improvizovaném táboře, kterému se přezdívá Džungle 2 dala ruce pryč jedna z největších charitativních organizací. Nezaslouží si naši podporu, nepřímo uvedl šéf Kassim Tokan, jsou to ekonomičtí uprchlíci.

Dnes ráno uvedla starostka Calais Natacha Bouchart, že požaduje přítomnost armády kvůli vysokému počtu uprchlíků, kterých je v táboře přes 6.000. Podle ní je v táboře vysoká kriminalita a běženci jen vyčkávají, kdy se budou moci nelegálně přes Eurotunnel dostat do Británie. Uvedl to server leparisien.fr

Natacha Bouchart opakovaně upozorňuje francouzskou i britskou vládu na situaci ve městě. Na konci července požadovala odškodnění ve výši 50 milionů EUR za utrpěné škody. 

V noci z neděle na pondělí opět nejezdily vlaky v Eurotunnelu a doprava byla postupně obnovována v pondělí ráno. V noci opakovaně narušily bezpečnostní plot skupiny stovek migrantů, které se snažily dostat do tunelu. Mluvčí Eurotunnelu uvedl, že první vlna migrantů odláká ochranku a policisty od plotů a když je "cesta volná", další skupiny přelezou zátarasy a utíkají směrem do Velké Británie. Jenom za minulý týden zahynuli v tunelu dva uprchlíci.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace