Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi

Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
24 / 12 / 2014, 10:15

24.12.2014 / Nyní musí oslavovat svoje první Vánoce v Jordánsku, které jim poskytlo azyl.
Zdroj: BBC NEWS

Nejstarší křesťanská komunita na světě pochází právě z Iráku, ale počet jejích členů se neustále snižuje. V posledních letech musely stovky tisíc lidí opustit svou zemi kvůli válkám a islámskému extremismu.

V posledních několika měsících tisíce iráckých křesťanů uprchlo do sousedního Jordánska, kde hledají úkryt a kde mohou v místních kostelech slavit křesťanské Vánoce. Podívejte se na video, jak se připravují na oslavu svátků jako uprchlíci (zdroj: YouTube, BBC)


Neměla by Evropa přijmout právě tyto uprchlíky? 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace