Statistika trestné činnosti uprchlíků v Německu? Až od roku 2016

Statistika trestné činnosti uprchlíků v Německu? Až od roku 2016
Popisek: Ilustrační foto
26 / 12 / 2015, 11:30

Německá policie bude od roku 2016 uvádět ve statistikách trestných činů, zda se jich dopustily osoby se statutem "uprchlíka".

Ministři vnitra spolkových zemí se dohodli na novém vykazování statistických údajů s ohledem na probíhající uprchlickou krizi.

Žadatelé o azyl v Německu nesmí být "stigmatizováni". Znásilnění je přejmenováno na „těžké sexuální obtěžování“

"Zatím nemáme žádné spolehlivé informace o tom, jaký podíl na trestné činnosti mají právě uprchlíci a které trestné činy páchají nejčastěji," uvedl mluvčí ministerstva Wolfgang Beus. Nejdříve se však musí úředníci dohodnout, jaké osoby lze zahrnout pod pojmem "uprchlík". První data by měla být známa v první polovině příštího roku. Nebude však možné porovnávat nové údaje s předchozími roky, protože neexistují srovnatelná data z minulosti.

Bývalý švédský policista otevřeně promluvil o kriminalitě ve Švédsku

Podle současných pravidel mohou, ale nemusí, orgány činné v trestním řízení do statistik uvádět pachatelé trestných činů v kolonce "navracející se zpět do vlasti", ale tento údaj je z databází po několika měsících vymazán. 

O problému s městskými částmi, které ovládají místní klany, které tvoří přistěhovalci z bývalé Jugoslávie, Íránu, Iráku a Libanonu, jsme psali v článku "Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.