Státní podnik VOP CZ má nového ředitele - ministr Metnar jmenoval ing. Radovana Putnu

Státní podnik VOP CZ má nového ředitele - ministr Metnar jmenoval ing. Radovana Putnu
15 / 10 / 2019, 15:30

Ministr obrany Lubomír Metnar dnes jmenoval do funkce ředitele státního podniku VOP CZ Radovana Putnu, který uspěl ve výběrovém řízení. Nahradí tak ve funkci v dubnu odvolaného Marka Špoka. Ministr Metnar na jaře uvedl, že nebyl spokojen s fungováním managementu podniku a jeho interní a externí komunikací. Významný státní podnik VOP CZ za rok 2017 vykázal ztrátu 59 milionů, a v roce 2018 ještě horší výsledek. S novým vedením přichází naděje na lepší řízení, výsledky i komunikaci.

Ing. Radovan Putna je absolventem VŠE Praha. Na začátku své kariéry pracoval jako projektový manažer ve finanční skupině Expandia. Zde se specializoval na řízení, nákup a prodej firem. Posléze pracoval mnoho let na různých manažerských pozicích ve firmách zaměřených na strojírenství, automobilový a zpracovatelský průmysl. Mezi nejznámější patří brněnský Zetor, kde působil v letech 2003-2007 na pozici ředitele obchodu a marketingu. Od roku 2011 se věnoval poradenství a interim managementu. Jeho doménou je strategický management, obchod a marketing.

Státní podnik VOP CZ byl založen v červnu 1989, přičemž mezi jeho hlavní úkoly patří strategické dodávky a služby pro obranu a bezpečnost státu, generální a jiné opravy vojenské techniky, výroby a dodávky nové speciální techniky, výzkum, vývoj a modernizace speciální vojenské techniky a materiálů, výzbroje a jejich zkoušení, montážní a servisní služby a technická pomoc vojskům. Zřizovatelem a vlastníkem tohoto státního podniku je ministerstvo obrany. Hraje významnou úlohu v zakázkách Ministestva obrany a aktuálně především v probíhajícím tendru na nová pásová bojová vozidla pěchoty, kde bude integrátorem pro český obranný průmysl účastnící se projektu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace