Státy, které odmítají uprchlické kvóty, by měly vystoupit z EU. Slovenský a maďarský premiér byli na "koberečku"

Státy, které odmítají uprchlické kvóty, by měly vystoupit z EU. Slovenský a maďarský premiér byli na &quote;koberečku&quote;
24 / 09 / 2015, 11:00

Robert Fico trvá na tom, že šlo o nesprávné rozhodnutí, které mimořádně ovlivní budoucnost Evropské unie.

Zatímco předseda Evropské rady Donald Tusk spolu se šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem po skončení summitu uvedli, že "Mimořádný summit EU zaměřený na řešení uprchlické krize se konal ve výborné atmosféře a v duchu dobré spolupráce," skutečnost je podle pozorovatelů úplně jiná. Posuďte sami, jak se chovali západní politici k východoevropským "partnerům", kteří zastupovali suverénní státy.

Podle švédských zdrojů se německá kancléřka Merkelová pustila do maďarského premiéra Orbána (zřejmě za to, že v souladu s mezinárodními dohodami jako jediný evropský stát chrání vnější hranice Schengenu, poznámka redakce.)

Francouzský prezident Hollanda si zase "podal" slovenského premiéra Fica a agentuře AP uvedl: "Ti, co nevyznávají naše hodnoty, ti, co dokonce nechtějí tyto principy respektovat, musí začít sami sobě klást otázky o svém místě v Evropské unii," jeho slova jsou jasně adresována všem čtyřem východoevropským zemím, které odmítly uprchlické kvóty. 

Předseda frakce Socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Gianni Pittella ještě před summitem navrhl pozastavit členství strany SMER-SD slovenského premiéra Roberta Fica ve Straně evropských socialistů (SES). Pittella uvedl: 

"Postoj, jasně daný najevo panem Robertem Ficem, že 'masovou migraci muslimských přistěhovalců, kteří začnou stavět mešity, nebudeme trpět', nebo názor 'omezování svobody muslimů v Evropě či názor, že "Slovensko je vytvořeno pro Slováky, ne pro menšiny", způsobují potíže celé progresivní rodině. " (za progresivní rodinu má jistě na mysli multikulturní západní Evropu, poznámka redakce.)

Při zahájení summitu se kancléřka Merkelová vyjádřila směrem k Němcům: "Německo, promiň!" a přiznala, že i ona osobně podcenila dramatickou situaci v uprchlických táborech v Turecku a jiných zemích sousedících se Sýrií. Před půlnocí však již Angela Markelová nebyla tak vyrovnaná a na summitu řekla:  "Je mi jedno, jestli jsem na vině migrační krizi. Oni jsou teď tady."

Celý průběh summitu zveřejnil server topky.sk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.