Staví se na maďarsko-srbských hranicích plot kvůli hrozbě vzniku IS v Srbsku?

Staví se na maďarsko-srbských hranicích plot kvůli hrozbě vzniku IS v Srbsku?
19 / 07 / 2015, 19:15

Plánuje islámský stát porobení Evropy a vznik IS na Balkáně? Prý plánuje invazi i do Chorvatska.

Informaci zveřejnil server eurozpravy.cz, který ji převzal ze srbského portálu Blic.rs. Ten ve středu 16. července uvedl, že získal video, na kterém IS oslavuje příchod radikálních islamistů na Balkán. Verše uvádí: "Radujte se, na Balkán se blíží lepší časy, blíží se muslimové, jsme Islámský stát." a mluví také o brzkém příchodu zabijáků do Srbska. A to i přesto, že by s tím místní nesouhlasili.

Další na řadě mají být Chorvati a postupně celý Balkán, přičemž islamisté obyvatelům vzkazují, aby se z jejich příchodu radovali. Islamisté se prý postupně zmocní balkánských zemí jako je Srbsko, Bosna a Hercegovina, Makedonie nebo Černá Hora. Plánuje ale obsadit také třeba Chorvatsko.

Zapadlá vesnice v Bosně je údajně základnou a výcvikovým táborem islámských radikálů, kteří tu připravují útoky na západní Evropu.

Především mezi lidmi ze Srbska středeční informace vyvolaly velké obavy. Pod palbu otázek se tak dostali tamní ministr obrany, vnitra a bezpečnostní analytici, kterých se vyděšení lidé ptali na to, jak je stát na hrozbu Islámského státu připraven.

Autority lidi ujišťovaly, že jsou na potenciální hrozbu připraveny reagovat a budou dělat všechno pro to, aby nebezpečí ze strany islamistů zabránily "Radikálové nemají na invazi na Balkán dostatečné kapacity," snažil se Srby uklidnit politický analytik Dragan Simeunović.

Je tedy otázkou, zda maďarská tajná služba nemá také informace o této hrozbě, že díky tomu maďarská vláda zahájila na svých hranicích se Srbskem výstavbu žiletkového plotu.

Zdroj: Eurozpravy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace