Steve Bannon údajně zvažuje založení televizní stanice

Steve Bannon údajně zvažuje založení televizní stanice
Autor fotografie: By Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America (Steve Bannon) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Steve Bannon
20 / 08 / 2017, 09:30

Steve Bannon, který v pátek skončil ve funkci hlavního stratéga Bílého domu, údajně přemýšlí o založení televizní stanice. Tato televize by se měla stát soupeřem kanálu Fox News Ruperta Murdocha, který podporuje prezidenta Donalda Trumpa, ale Bannon ho považuje za příliš umírněný. Napsal to britský list The Daily Telegraph s odvoláním na washingtonský zpravodajský server Axios.

Bannon se ihned po odchodu z Bílého domu vrátil do vedení zpravodajského webu Breitbart News, jenž byl pod jeho vedením znám výrazně protipřistěhovaleckou a nacionalistickou rétorikou. Slíbil také, že bude bojovat za Trumpa proti jeho oponentům.

Podle listu The Daily Telegraph by Bannonova televize byla pravděpodobně financována miliardářským investorem Robertem Mercerem, který již v minulosti podporoval jak web Breitbart, tak i prezidenta Trumpa.

Bannonovi spojenci uvedli, že Bannon je nevýslovně nabitý energií a že je připraven k tažení proti republikánskému establishmentu a "demokratům ze Západního křídla" Bílého domu. Zaměřit by se podle deníku The Daily Telegraph mohl na "globalistické" prezidentské poradce, jako jsou Trumpův zeť Jared Kushner a prezidentova dcera Ivanka Trumpová, šéf Trumpových ekonomických poradců Gary Cohn, ministr financí Steve Mnuchin či bezpečnostní poradce Herbert Raymond McMaster.

Bannonovým terčem by se mohli stát také republikánští vůdci v Kongresu jako předseda dolní komory Paul Ryan a šéf republikánské senátní většiny Mitch McConnell, které Bannon viní, že brzdí Trumpovy plány, včetně výstavby zdi na hranici s Mexikem či zrušení zdravotnické reformy bývalého prezidenta Baracka Obamy.

"Trumpovo prezidentství, za které jsme úspěšně bojovali, je pryč. Republikánský establishment nemá zájem o Trumpův úspěch. Nejsou populisté, nejsou nacionalisté, nezajímají se o jeho program. Vůbec. Budou se ho snažit umírňovat," prohlásil Bannon po odchodu z Bílého domu v rozhovoru s listem Weekly Standard.

Josh Green, který napsal knihu zobrazující Bannona jako strůjce Trumpova volebního vítězství, o Bannonovi po odchodu z Bílého domu řekl, že je plný "maniakální energie". "Bannon vypadal, jako by vypil 40 Red Bullů. Je jako tygr vypuštěný z klece. Myslím si, že Trump mu bude dál naslouchat... Chce vyvíjet tlak zvenku a dovést Trumpa zpátky k politice, kterou původně prosazoval," uvedl.

Zdroj: ČTK

Tagy článku