Steven Woolfe, který byl napaden vlastními europoslanci, končí ve straně UKIP

Steven Woolfe, který byl napaden vlastními europoslanci, končí ve straně UKIP
Autor: Flickr.com|Popisek: Steven Woolfe
18 / 10 / 2016, 10:00

Steven Woolfe, jenž skončil po rvačce s kolegy europoslanci v nemocnici, z UKIPu za dramatických okolností odchází. Horký kandidát na příštího předsedu se domnívá, že strana se stala ,,neovladatelnou", postrádá směr i smysl.

K fyzické potyčce několika poslanců strany UKIP (Strana nezávislosti Spojeného království) došlo 6. října a právě Woolfe dopadl nejhůře, když byl převezen do nemocnice s podezřením na krvácení do mozku.

Již po třech dnech hospitalizace se však rozhodl ze strany vystoupit, když prohlásil, že opouští stranu, ,,která volí politiky, jež mezi sebou zápasí". Woolfe rovněž označil jako viníka, který mu způsobil jeho zranění, dnes již bývalého kolegu, europoslance Mikea Hookema.

BBC pak Woolfe sdělil, že odchází z UKIPu okamžitě, což ho naplňuje velkým smutkem hlavně kvůli lidem, s nimiž měl možnost spolupracovat.

Kvůli zjevné krizi ve straně již podala rezignaci na předsedkyni UKIPu Diane Jamesová, která vydržela ve funkci pouhých 18 dní. Právě Woolfe byl mnohými svými kolegy pasován do role favorita pro příští volbu nového předsedy.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace