Steven Woolfe, který byl napaden vlastními europoslanci, končí ve straně UKIP

Steven Woolfe, který byl napaden vlastními europoslanci, končí ve straně UKIP
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Steven Woolfe
18 / 10 / 2016, 10:00

Steven Woolfe, jenž skončil po rvačce s kolegy europoslanci v nemocnici, z UKIPu za dramatických okolností odchází. Horký kandidát na příštího předsedu se domnívá, že strana se stala ,,neovladatelnou", postrádá směr i smysl.

K fyzické potyčce několika poslanců strany UKIP (Strana nezávislosti Spojeného království) došlo 6. října a právě Woolfe dopadl nejhůře, když byl převezen do nemocnice s podezřením na krvácení do mozku.

Již po třech dnech hospitalizace se však rozhodl ze strany vystoupit, když prohlásil, že opouští stranu, ,,která volí politiky, jež mezi sebou zápasí". Woolfe rovněž označil jako viníka, který mu způsobil jeho zranění, dnes již bývalého kolegu, europoslance Mikea Hookema.

BBC pak Woolfe sdělil, že odchází z UKIPu okamžitě, což ho naplňuje velkým smutkem hlavně kvůli lidem, s nimiž měl možnost spolupracovat.

Kvůli zjevné krizi ve straně již podala rezignaci na předsedkyni UKIPu Diane Jamesová, která vydržela ve funkci pouhých 18 dní. Právě Woolfe byl mnohými svými kolegy pasován do role favorita pro příští volbu nového předsedy.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku