Stíhač F-35B se zřítil v Jižní Karolíně. Jde o první havárii nejdražšího amerického letounu

Stíhač F-35B se zřítil v Jižní Karolíně. Jde o první havárii nejdražšího amerického letounu
29 / 09 / 2018, 06:30

Američané přišli o letoun F-35B. Ten se zřítil v Jižní Karolíně nedaleko letecké základny námořní pěchoty Beaufort. Pilot stroje se katapultoval a nedošlo tedy ke ztrátám na životě.

Letoun se měl zřítit v pátek 11:45 místního času v Jižní Karolíně blízko letecké základny námořní pěchoty Beaufort.  Pilot provedl včasnou katapultáž a nyní je vyhodnocovám jeho zdravotní stav. Při nehodě nebyli zraněni žádní civilisté.

Příčina havárie se vyšetřuje, takže není zatím jasné, zda se jednalo o technickou závadu stroje za více než 100 milionů dolarů, či chybu pilota. Nehoda se stala jen den poté, co jiný stíhač F-35B avsolvoval svou první bojovou misi v Afghánistánu, uvedl Pentagon.

                                    

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.