Stíhačky NATO opět zasahovaly proti ruským bombardérům

Stíhačky NATO opět zasahovaly proti ruským bombardérům
Autor fotografie: „Russian Air Force Tupolev Tu-22M3 Beltyukov“ od Alex Beltyukov – http://russianplanes.net/EN/ID56447. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: TU-22M3
25 / 03 / 2015, 20:45

V úterý doprovázely stíhačky NATO několik ruských letadel s vypnutými transpondéry. Ruská letadla se pohybovala v blízkosti pobaltských států a Švédska.

Mluvčí ministerstva obrany Litvy Asta Galdikaite sdělil, že letadla NATO identifikovala dva bombardéry TU-22M3 s doprovodem dvou SU-27. Ruská letadla již klasicky letěla s vypnutými transpondéry.

„Lety prováděné s vypnutými transpondéry jsou rizikem pro civilní letectví, protože tato letadla nejsou na civilních radarech vidět,“ řekl Galdikaite.

Švédský ministr zahraničí řekl, že je již unaven opakovanými protesty proti těmto narušováním. Letadla přelétala mezi pevninským Ruskem a Kaliningradem.

Podle litevského prezidenta Rusko má v Kaliningradu rakety Iskander schopné nést jaderné hlavice a zasáhnout i Berlín.

Armáda USA umístila baterii raket Patriot poblíž Waršavy jako součást probíhajících cvičení.

Zdroj: DefenseNews

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace